Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2007, 19:41   #4
Geisha
 
Reputacja: 1 Geisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumnyGeisha ma z czego być dumny
Hmm... ja też nie jestem pewna, czy storytelling jest usprawiedliwieniem dla nieznajomości zasad. Nie wydaje mi się żeby jedno z drugim miało cokolwiek wspólnego. Zasady trzeba znać, chociażby dlatego, żeby, jak już było powiedziane, Warhammer był Warhammerem a Cyberpunk Cyberpunkiem. I tak, jak jeszcze w w światach Fantasy można od biedy coś tam zapomnieć i próbować lecieć po schematach, to w takim Cyberpunku nieznajomości zasad i opisu świata po prostu sobie nie wyobrażam.
Storytelling powinien polegać raczej na ograniczeniu "turlactwa", niż ukrywaniu niewiedzy za pięknymi opisami. A i "turlactwa" raczej nie da się uniknąć, bo są momenty, kiedy o rozwoju sytuacji musi zadecydować los.
 
__________________
Oto tańczę na Twoim grobie;
Ty, który wyzwałeś mnie od Aniołów...
Geisha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem