Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2012, 14:14   #23
AJT
 
AJT's Avatar
 
Reputacja: 1 AJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputację
Gereke postanowił się udać z początku do kobiety, zielarki którą poznał i tak też poinformował pozostałych. Zerknął, tylko czy ktoś pójdzie z nim, czy wybierze inne miejsce do sprawdzenia. Z tego co mówił ich czarodziej, prawdopodobnie wybierze się z nim, a może i z khazadem też.

Same słowa Willarda brzmiały mądrze, co nie dziwiło człowiek ten zaznajomiony z takimi sprawami był i wydawać się mogło, że można liczyć na jego świeży osąd, a nie oskarżenia. Mądrym człekiem się być zdawał, co Jutzen już doceniał. Towarzystwo pozostałych jednak również doceniał.

***

- Witajcie ponownie Saskio - zaczął Gereke. - Witaj i ty - spoglądnął na rannego, którym zajmowała się zielarka. Poprosił jednak kobietę o rozmowę na osobności.
- Pierwej chciałbym rzec na me usprawiedliwienie – zaczął rozmowę Jutzen - że cokolwiek byśmyta pytali, to nie są żadnusieńkie oskarżenia. Ino ciekawy ja żem jest, sam dla się, a brońta że dla Sigmarowych kapłanów, co się tutej stało. Ja żem człek z ubogiej wioski... Jak i wy Saskio zaznajomiony z naturą i ciekawy wszystek, co ona oferuje. Ciekawym jest żem także wszystkich takich dziwów i tego co tu się stało. Chciałbym byś mi ta zaufała, bo wydajem mi się, że podobni my do siebie być mogą. Obiecuje ja, że w sercu mym złych intencyji ni ma, ino sama ciekawość i chęć głębszego poznania sprawy. Jeśli mogę ci dowieść jako mą szczerość, to to zrobię - spojrzał z uwagą na reakcję kobiety na moment wstrzymując głos. - A ja jeno chciałbym wiedzieć, co się tu stało. I jako mi się wydaje, że ty jedyna mi szczerą odpowiedź dasz. Nie wiem ja czemu tak myślę, po prostu takowo czuje. I instynkta me mówią mi, że dobrze z rozmową trafiłem. I mam ja nadzieję, że te instynka nie mylą się – skończył i z niecierpliwością czekał, jakie jego słowa wywrą wrażenie na zielarce.
 

Ostatnio edytowane przez AJT : 23-11-2012 o 14:17.
AJT jest offline