WÄ…tek: Tacy jak ty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2007, 14:14   #111
Almena
 
Almena's Avatar
 
Reputacja: 1 Almena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputacjęAlmena ma wspaniałą reputację
x Zbieracie się powoli do dalszej drogi, gdy nagle słyszycie głośny, przedziwny świst. Po twarzach uderza was bardzo silny powiew wiatru, lodowatego wiatru, i czujecie jak chłód spełza wam w dół po karkach, a każdy nerw wam zadrżał, porażony niepokojem. Mróz zniknął równie gwałtownie jak się powjawił i suche, wrzące powietrze uderzyło w was duchotą. Ciszę rozdarł wrzask Bartoliniego, uciszony głośnym chrupnięciem. Odwracacie się i mrużąc oczy od słońca, widzicie demona lewitującego na tle błękitnego nieba. Zapamietujesz tylko jego wielkie, pierzaste czarne skrzydła, oraz ludzką twarz otuloną kaskadami pięknych czarnych włosów, zmrużone błękitne oczy, drwiący uśmiech. Porusza ustami, szepcze coś do Ciebie, ale nie jesteś w stanie dosłyszec jego słów. Za sekundę rozpływa się w falującym z gorąca powietrzu, zabierajac ze sobą nieruchome ciało Bartoliniego.
TrwajÄ…cÄ… moment ciszÄ™ przerywa zdumiony beÅ‚kot „maga”:
- Na kalesony mego pradziada, hyk, to była największa wrona jaką w życiu hep widziałem!!!...

- co siÄ™ staÅ‚o z TwojÄ… eskortÄ…, i najważniejsze co za towar wiozÅ‚eÅ› i dokÄ…d? – mag po chwili pijackiej zadumy przypomina sobie, że Avalanche zadaÅ‚ mu to pytanie i odpowiada:
- Eksssorta mnie wyrolowaÅ‚a, wasza rycerkawość! Jestem najlepszejszym kupcem w caÅ‚ej hep okolicy! – pochwaliÅ‚ siÄ™ dumÄ…. – Ojciec, dziad i wuj, i bratanek nawet, mielimy swoje stragany. Wóz peÅ‚en sukna byÅ‚, i strojów,i szsz...szszszsz.... szat, hep... i różnych przyprawów i ozdobów, i nawet ceramikÄ™ wiozÅ‚em...!- A i tak typku odpowiesz mi na kilka pytaÅ„.. – dodaje potem Avalanche.
- Tak? – dziwi siÄ™ „mag”. –No widzisz wasza czarna zbrojość, wiÄ™c jednak coÅ› wiem, hep, a mówiÅ‚ ojciec żem gÅ‚upi jak de-hep-a od pÅ‚ota... x
 
Almena jest offline