Wątek: Erotyzm w RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-01-2007, 20:20   #15
wejcher
 
Reputacja: 1 wejcher ma wyłączoną reputację
W moim mniemaniu rpg to odgrywanie określonych ról, gdzie widownią są tylko i wyłącznie aktorzy, w związku z tym treść przedstawienia musi być zgodna z ich preferencjami. Niestety dość trudno znaleźć grupę ludzi w podobnym wieku i która posiada podobne dość wąskie gusta...


Dodatkowo w moim mniemaniu rpg nie jest przygodą drużyny gdzie musi sie sporo wydarzyć. Dla mnie to odegranie roli w określonej sytuacji. Różnica jest duża, gdyż na standardowej sesji gracz w skrócie opisuje sporo sytuacji, i trudno byłoby skupić uwagę 4 godzinnej sesji na rozmowie przy stole gdzie podaje się kolejne dania i rozmawia tylko i wyłącznie o bzdetach. Podobnie jest w wypadku opisywanie scen erotycznych. Dochodzą do tego emocje, ale nawet bez nich powiedzmy sobie szczerze, ile osób jest w stanie opisywać przez 10 min jak wchodzi na forum i odpisuje na post?

Czas opisu jest czynnikiem który ma bardzo duże znaczenie na jego wykorzystanie. Jeżeli gracze przyszli aby ich postacie zrobiły coś nadzwyczajnego, coś takiego się nie sprawdzi. Jeżeli nadrzędna sprawą jest po prostu powygłupiać się i nie traktowanie poważnie tego co sobie wyobraża, nadaje się tak samo jak szybka akcja.

W moim przypadku długie opisy (chociaż nie erotyczne co bardzo brutalne) i praktycznie nic nie robienie były preferowane przez grono osób z którymi grałem. Być może głównym czynnikiem który na to wpłynął było to iż wszyscy mieliśmy zainteresowania z zakresu psychologii/antropologii/socjologii. Znajomy zaś lubiący 'przygody' ale bez takich zainteresowań szybko sie wykruszył. Z tego co pamiętam to w dyskusji o tabu w rpg ktoś pisał o dziewczynie studiującej psychologię która również wykazywała skłonności do opisów mocno erotycznych.

Teraz po zastanowieniu wydaje mi się iż podejście do samej sesji jest głównym wyznacznikiem tego jak będzie ona przebiegała. Osoby zorientowane na procesy myślowe wolą po prostu je eksplorować traktując rpg także jako narzędzie a nie tylko rozrywkę, ale to jedynie mój wniosek nie poparty oficjalnymi statystykami, wynikający jedynie z własnych obserwacji.
 
__________________
chwilowo odciety od netu
wejcher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem