Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2012, 21:52   #87
Paradoks
 
Reputacja: 1 Paradoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodzeParadoks jest na bardzo dobrej drodze
Masz rację, Ungerzo miał intencję wydać ten rozkaz ogólnie do załogi promu, ale nie zaznaczyłem tego dostatecznie.

Kluczowe jest zaś co innego: czy promień trakcyjny to takie sztywne połączenie jak linka holownicza czy po prostu wiązka odpychająca/przyciągająca. W pierwszym przypadku (który wydaje mi się być bardziej kanonicznie ugruntowany) manipulować promienieniem nie trzeba, wystarczy go włączyć i wyhamować promem (jeśli obiekt jest PRZED promem). Tak to widziałem: (1) ustawić się za obiektem, (2) włączyć tractor, (3a) odpalić silniki hamujące, tzn. takie z ciągiem do przodu, LUB (3b) odwrócić prom o 180 stopni wokół osi podłoga-sufit i odpalić silniki główne.

Jurgen, znalazłem awatar doskonale oddający afirmatywno-krytyczny stosunek Steiera do wolkańskiej tradycji.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...20379321_n.jpg
 
Paradoks jest offline