Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-12-2012, 22:47   #6
Elthian
 
Elthian's Avatar
 
Reputacja: 1 Elthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodze
Co do samego "odpicowania", rozumiem że twój opis był stanowczo przerysowany, tylko chciałbym skłonić się tutaj bardziej ku ponadprzeciętnej finezji u postaci, ich wybitnych zdolności walki wręcz jak i strzelectwa. Poza tym nie bądźmy nierozsądni, jeżeli w postać gracza pierdolnie pociąg z dużą prędkością to umrze on tak czy siak (bohater, nie pociąg). Myślę bardziej nad granicą w stylu bezszkodowego upadku z 30 m (może wylądować bez szkód, może spaść i się trochę poobijać), albo uderzenia przez maszynę, które spowoduje odrzucenie na znaczną odległość, ale bohater mimo to wstanie, otrzepie sie, poprzeciąga i ruszy dalej do boju.

A jeżeli chodzi o przeciwników, to słabi przeciwnicy, tkz. mięso armatnie także wystąpi, jednak od strony mechanicznej będą to raczej "1-hit enemy". Jeżeli chodzi o bardziej interesujące starcia... Na myśl mi tu przychodzi trochę klimat Metal Gear Solid, jeżeli to pomoże ci bardziej zobrazować starcia. Pojedynki z miotającymi rakiety mechami, czy przeciwnikami zmodyfikowanymi genetycznie do granic możliwości, lub używającymi niekonwencjonalnej broni.

Myślę, że śmiertelność najlepiej zobrazują przykłady.
Dostanie kulkę w witalny punkt jest śmiertelny, ale trafienie ramienia nie ciągnie za sobą większych konsekwencji (oczywiście, jeżeli ranę opatrzymy).
Bezpośrednie trafienie pociskiem rakietowym spowoduje rozerwanie ciała bohatera, jednak w przypadku niedalekiej eksplozji skończy się na (szybko gojących się) oparzeniach i odrzuceniem na kilka(naście) metrów.
Uderzenie pociągu jadącego z duża prędkością kończy się śmiercią, jednak większość silnych uderzeń (szczególnie zablokowanych) czy upadków nie będzie ciągnęło za sobą nawet żadnych złamań (zostanie siniak i ból).
 
Elthian jest offline