Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2012, 17:00   #9
Elthian
 
Elthian's Avatar
 
Reputacja: 1 Elthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodzeElthian jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał skomand92 Zobacz post
1. 35 m to mają narożniki pałacu kultury. Niewiem czy jesteś świadom jaka to wysokość.
2. sam przesył energi powoduje jej straty. Między marokiem a europą w wysokości 30% więc bum technologiczny mósiałby być na bardzo ograniczonym obszarze.
3. nadal nie odpowiedziałeś jakim cudem ktoś był w stanie przejąć tyle Unobtainium by stać się monopolistą w jego wykożystaniu.
1. Fakt, może się zagalopowałem, ale zakres i tak oscylował by mniej więcej +/- 10 metrów od założonego maksimum w wysokości 30 m.
2. Nie istniała jedna taka elektrownia, zbudowano ich kilka (nie w ogromnych ilościach, ale istniały placówki w Ameryce, przynajmniej jedna w Europie, które zostały zamknięte po wybuchu pierwszej gwiazdy). Poza tym nawet biorąc pod uwagę straty energii w takcie jej przesyłu nie należy zapominać, że to było niezwykle wydajne i tanie źródło.
3. Wykorzystanie substancji nie ma aż takiego związku z samą możliwością jego wydobycia. To było odkrycie, które zostało "kupione" przez korporację. Nikt poza 2SUN nie potrafił wykorzystać związku w celu pozyskania energii.


Na koniec chciałbym dodać, że faktycznie mogłem pominąć parę istotnych kwestii w pierwszym poście, za co przepraszam. Informacje odtwarzałem z pamięci, bo z dokładniejszym opisem uniwersum miałem kontakt dawno temu. Poza tym chciałbym zaznaczyć bardzo istotną rzecz. To świat fikcyjny, fakt wykrycia pewnych niedociągnięć nie jest powodem do ciągłego wypominania ich, zapewniam, że same w sobie nie ciągną za sobą żadnych drastycznych konsekwencji, a doszukiwanie się ich jest jedynie wynikiem czepialstwa. Powtarzam i radzę to sobie uświadomić: to świat fikcyjny, do tego osadzony w przyszłości, która jest nam nieznana. Hipotetycznie mogą istnieć tam rozwiązania, które tłumaczyłyby wszelkie wasze zastrzeżenia. Jako alternatywne przedstawienie otaczającego nas świata i jego historii mogłem tam wcisnąć nawet ufoludków z antenkami na głowach.

Pozdrawiam i czekam na kolejne pytania.
 
Elthian jest offline