Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2013, 15:56   #15
Irregular
 
Irregular's Avatar
 
Reputacja: 1 Irregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputacjęIrregular ma wspaniałą reputację
Żeby nie zniechęcić, powiedz, że to taka odmiana gry, w której komputer nie ma prawa nagle się zresetować ani zawiesić, a na dodatek ze światem przedstawionym można dyskutować Tak na poważnie, wyjaśnij, że zamiast komputerka, który pokazuje, co się dzieje, jest MG, który mówi, co się dzieje. A zamiast klikać przyciski na klawiaturce opcjonalnie myszce po prostu mówisz, co robisz. Kostki są po to, żeby (przynajmniej oficjalnie) nie wszystko zależało od widzimisię MG.

Zgadzam się z tym z przedmówców (przedpiszców? ), który wspominał o nagrodach za odgrywanie. Jak któryś gracz ma poczucie humoru nieco większe od innych, poinformuj go, że za postać o humorystycznym zacięciu, która to zacięcie pokaże, dostanie więcej PD. Jeśli któryś też tak będzie chciał, niech się wysili i pokaże u swojej postaci jakąś solidną cechę charakteru. Oprócz marchewek, możesz wrzucić też kij - BN-i mogą atakować tych BG, którzy wydadzą im się podejrzani, bo nie chce się graczom odgrywać. Najlepiej potężni BN-i.

Mnie w RPG wprowadzono tak, że ja wprowadzałam w nie szanowne towarzystwo Miałam szczęście, bo mieli spore literackie zacięcie i od opowiadań kolejkowych przeszliśmy gładko do ich wariantu z podziałem na role, co było już niemal sesją ze storytellingiem, potem (bardzo niechętnie) wrzucono kostki. Historia chyba trochę nietypowa, więc raczej mało przydatna.
 
__________________
Mole książkowe są zagrożone. Chrońmy ich naturalne ostoje! (biblioteki!)

Wkurzyłam kogoś? Coś pomyliłam? Sorry, ale biblioholik na odwyku to jeden wielki kłębek nerwów. Wybaczcie.
Irregular jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem