Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2013, 19:35   #63
kanna
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 1 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
- Cóż, mości krasnoludzie, zapracowałam rzetelnie na moje złoto, ale nikt z Bogami nie wygra. A oni zapragnęli Cedryka zobaczyć . Pozostaje nam modlić się za niego – powiedziała Kesa, zamykając oczy nieżywemu mężczyźnie. Wzięła czyste płótno i zmyła krew z jego twarzy i ciała.

- Żaden mości, psia mać - krasnolud najwyraźniej nie był w dobrym humorze. - Nie wiem jak tam zapracowałaś, skoro wyciągnął kopyta. Nie tak się umawialiśmy!
- 10 za opiekę, 20 za przeżycie
- przypomniała Kesa umowę - rozumiem, że rozczarowani jesteście, ale wyroków Bogów zmieniać nie umiem. To tylko 10 sztuk złota. Tylko tyle wasz honor jest wart?

- Ty mi tutaj honorem krasnoluda mordy nie wycieraj!


Zaklął coś szpetnie po krasnoludzku.

- Skoro obiecałem, to dam! Myślałem tylko, co żyw będzie
- Wierzcie mi, i moją intencją to było
- powiedziała Kesa, nie komentując - zapewne nerwami spowodowanego - słownictwa krasnoluda - Nie znoszę tracić pacjentów.

Kiedy inni zajęci byli pismami odeszła do rannego elfa.

- Jak ręka? – zapytała półgłosem.

Sen – wizja? – której doświadczyła w nocy była... niepokojąca. Potrzebowała omówić sytuację z kimś, kto czuje. Poza wszystkim - nie zdarzało się jej mdleć w czasie uleczania. Oczywiście, ostatnie dni były ciężkie, odpoczywała zbyt mało i zbyt dużo się działo, ale mimo wszystko.. jej organizm nie powinien reagować tak gwałtownie. Systemy ochronne, które zwykle działały i chroniły ją przed utratą przytomności, teraz zawiodły.
Medycy nie mogą sobie pozwolić na nadużywanie organizmu. Są tylko narzędziami, przez które przepływa magia. Nie wolno nie szanować narzędzi.
Czy naszyjnik ma z tym wszystkim wiązek? Musiała porozmawiać z elfem.

- Jak się czujesz?
– zapytała ponownie siadając obok niego na podłodze.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline