Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2013, 15:43   #15
Pan BÅ‚ysk
 
Pan BÅ‚ysk's Avatar
 
Reputacja: 1 Pan Błysk ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Nasty Zobacz post
Jest też w nim dużo wad. Program celowniczy musiał by działać w całkowitym zaciemnieniu jak i szybko reagować na wytyczne, cel, odnóże, ruch jednego i drugiego. Mechy które przedstawiłam przy twoim cacku jest jak, i tu porównanie Hammer h1 (mój mech) do Mercedes ML63 (cacko). Niby mercedes nowszy i bardziej komfortowy ale.... i tu sam odpowiedz.
No i sam odpowiadam (tak wiem żeruję na tym ze chochlik zjadł słowo "sobie")
Akurat co do systemu celowniczego niema najmniejszego problemu poczynając od radarów najróżniejszych rodzajów po podczerwień aktywną i pasywną i czujniki ruchu ciśnieniowe. Dają niezwykle dokładne dane (przy zastosowaniu już trzech różnych). Oprogramowanie celownicze przetwarzające dane z czujników i (to ciekawe) przewidujące pozycję celu do 1-2 sekund jest obecnie wykorzystywane w wielu armiach. (Ba! Sam jestem w stanie podobny program napisać - wbrew pozorom nie ma on większej liczby danych wejściowych niż np aplikacja odczytująca kody QR)

Dalej, jeśli akcja ma toczyć się głownie w tunelach, wieżyczka jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż ramię z bronią. Ma znacznie lepszą manewrowość i nie ogranicza pola widzenia zarówno własnej jednostki jak i jednostek sojuszników.

Opancerzenie kokpitu w walce jest wręcz nieodzowne. W starciu z wielkimi, agresywnymi zwierzętami które jak, zrozumiałem podczas ataku szarżują, łatwo o "zagubiony" fragment ciała lub rykoszet pocisku (tutaj też mógłbym się bawić w liczenie prawdopodobieństwa).

Na koniec kształt pojazdu, konstrukcja zbliżona do pająka w zniszczonych tunelach jest najbardziej optymalna. (Prawdą jest, że roboty humanoidalne to wymysł romantyczny i antropocentryczny. Mając całą gamę możliwych do skopiowania wzorców bojowych bierzemy najmniej skuteczny, ludzki, a przecież człowiek dominuje dzięki inteligencji a nie niezwykłym predyspozycjom fizycznym.) Chociaż dwu nożne maszyny kroczące mogły by się sprawdzać w niektórych rodzajach terenu to jednak nie są nim tunele. Zresztą o ile powierzchnia była by dość równa to najlepiej sprawdziło by się takie cacko Krupp-Kugelpanzer oczywiście z dodatkowym uzbrojeniem
 
__________________
Jemu co góry kruszy jemu nie | Jemu co słońce jego zatrzyma jemu nie
Jemu co młot jego rozbija jemu nie | Jemu co ogień jego przerazi jemu nie
Jemu co głowę jego podnosi nad jego serce | Jemu diament
On diament
Pan BÅ‚ysk jest offline