Wątek: Cyberpunk 2020
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2013, 18:33   #12
Leonidas
 
Leonidas's Avatar
 
Reputacja: 1 Leonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znanyLeonidas wkrótce będzie znany
Ja podobnie jak reszta, czekam na jakieś konkrety. Ogólnie to chęć zagrania w jeden z moich ulubionych systemów jest .

Osobiście też raczej nie widziałbym kampanii w koncepcie przygód czystych policjantów (choć może jak określisz dalsze plany necron1501 to bardziej się w tym odnajdę) - głównie przez to, że (in my opinion) strasznie zawęzi to wybór ról, pewnych archetypów postaci, a w szczególności ich możliwości. Wariant z Psycho Squadem podobał by mi się na pewno bardziej. Ogólnie sugerowałbym stworzenie takiego wariantu przygody by każdy kto ma pomysł na dobrą postać, mógłby ją wpasować do wariantu tej przygody.

Okej, skoro jesteśmy jeszcze na wczesnym etapie jej projektowania to mogę sobie popisać jak wyglądała by przygoda, w którą, z całym zapałem, wziąłbym udział:
- Faktycznie troszkę wartało by pozmieniać w stosunku co do kanonu bo zestarzał się w pewnych elementach mniej lub bardziej - ale o tym pisali przedmówcy, więc nie będę powielał.
- Fabuła bardziej dekadencka, odrobinę mroczna, klimat Deus Exa (zwłaszcza 1, trochę 3), by gracz miał poczucie, że mimo, że potrafi załatwić paru twardzieli to jest pionkiem dla największych graczy
- Dużo zwiedzania, targania po różnych miejscach w pogoni (czy też ucieczce ): tropikalne dżungle i tajne ośrodki badawcze, dyktatury trzeciego świata, mega-miasta, wizyty na stacjach w przestrzeni kosmicznej. Najwięcej oczywiście działania w mieście, jednak fajnie było by być zmuszonym do odwiedzenia paru z tych lokacji
- Hi-tech - ogólnie to skoro gramy w Cyberpunka to chętnie widziałbym i miał do czynienia z coraz to lepszym sprzętem
- niech ciągle się coś dzieje - główne postacie niech zmieniają strony. Dobrzy bohaterowie niech okazują się zamieszani w syfiaste sprawy. Fajnie było by gdyby punkt widzenia przygody zmieniał się co jakiś czas (będzie ciekawiej ) - ogólnie wszystko to co jest w dodatku Słuchajcie głąby w rozdziale: "Brudne sztuczki Mike'a Pondsmitha" - doskonały zbór reguł (choć może to złe słowo bo są to raczej koncepty których warto się trzymać przy kreśleniu fabuły) dla MG na prawdziwie piekielną szkołę przetrwania dla graczy
-Tajne organizacje - komórki CIA/FBI i ich tajne projekty + korporacje - gracze może nigdy nie poznają całego obrazu postaci czy projektów z którymi będą się stykać ale fajnie było by mieć z czymś takim kontakt
- Dynamicznie - mniej pisania esejów, posty mogą być krótkie, częstsze, co do braku lub obecności gdoc to mnie jest obojętnie, dostosowałbym się

To tak pokrótce. Wg mnie taka przygoda do Cyberpunka wymagałaby od MG niezłego przygotowania, jednak jestem pewien, że znaleźli by się gracze którzy byli by byli w stanie stworzyć i odegrać postacie które były by w stanie przeżyć (już nie mówię, że odnieść sukces )
 
Leonidas jest offline