Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2013, 19:10   #39
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Jeżeli mogę coś doradzić: dawno, dawno temu, gdy dinozaury biegały po Ziemi, byłem w podobnej sytuacji, co Ty. Moją pierwszą przygodą prowadzoną w życiu była "Strefa Śmierci" z Magii i Miecza. Wszystkie szczegóły sesji, a szczególnie ekwipunek, były ciężkie do ogarnięcia. Warto rozpisać sobie na małych karteczkach ekwipunek ważniejszy lub taki, z którym wiążą się zasady specjalne. Kiedy przychodzi do jego odnalezienia lub użycia, wręczasz karteczkę graczowi. Podobnie warto skserować zasady walki i najczęstszych testów. Czekają Cię dziesiątki pytań na temat jednego i tego samego elementu procedury, zamiast mówić po raz dziesiąty to samo, wskazujesz palcem na kartce i każesz przeczytać.
Jako osobnik leniwy przerzucałem część roboty na graczy. Przed sesją przygotowywałem opisy co ważniejszych lokacji lub BNów, a gdy dochodziło do spotkania, dawałem opis do głośnego przeczytania temu, kto lokację/osobnika wypatrzył. (W końcu wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za to, jak sesja wyjdzie.) Zwykle znalazł się ktoś, kto czegoś nie dosłyszał, i jak się dopytywał, prosiłem by odpowiedziała mu osoba, która czytała tekst. W ten sposób unikało się też wielu kłótni pod tytułem "wcale o tym nie mówiłeś" i "tego nie było w opisie".
 
Reinhard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem