Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2013, 17:28   #6
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Nie będę udawał, że studiowałem zalążek Twojego systemu/świat/settingu dogłębnie. Raczej nie. Ot przeczytałem dwa razy. Najciekawszym elementem i podstawą porządku tego seetingu jest świat wewnątrz miast a więc struktury. Czując się jak u siebie w domu, rozumiejąc i utożsamiając jako mieszkaniec lub obserwator, który zawitał w Grodzie, można dopiero szerzej patrzeć na apokaliptyczny świat (jeżeli tytułowy Gród ma być perspektywą z której go oglądamy).

Myślę, że powinieneś skupić się na kilku ważnych elementach. Podział na Obywateli i Gości kojarzy mi się ze porządkiem ze Starship Troopers, gdzie byli Obywatele i Cywile (chyba jakoś tak).

Obywatele – jak się nim zostaje, jakie ma się perki, obowiązki, prawa i tak dalej. To cała gama profesji i organizacji.

Goście – dokładnie jak wyżej. Każdy nim jest kto przekroczy granice Grodu, czy raczej to uprzywilejowany status jak np. Zielona Karta w USA?

Pomiędzy tymi dwoma kateriami na pewno jest szara strefa do opisania oraz różne zależności z pomiędzy nich, które same w sobie są materiałem na profesje.

Brak wspólnego wroga, którego chyba przeoczyłem, zagrożenia jak np w filmie „Village” robi z tego „Grodu” bardziej „Staropolskich” jak np. miasteczko z „Book of Eli” gdzie zagrożeniem byli kanibale i „słońce” czy z innych nieco klimatów „Terra Nova” gdzie dla enklawy wrogiem numer jeden była przyroda pełna dinozaurów Nie za bardzo widać póki co tu potencjał na ciekawe przygody.

Pzdr.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem