Wątek: Wybrańcy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2013, 09:40   #12
valtharys
 
valtharys's Avatar
 
Reputacja: 1 valtharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputację
Aver nie zaszczycił trupa nawet spojrzeniem. Przegrani nie zasługiwali na uwagę. Spojrzał się po swoich ludziach i kiwnął im głową, że mogą rozkraść rzeczy martwego Tonki.
Sam poczekał spokojnie aż grabieżca dokona rytualnego nacięcia na twarzy a potem z uwagą spojrzał się na tych ośmiu, którzy przed nim klęczeli. Chwilę podumał a potem rzekł coś na ucho do Bjorna. Ten od razu dał znać pozostałym grabieżcom, którzy doskoczyli do klęczących, tak by nie mogli nic zrobić. Aver podchodził do każdego i kazał zdejmować pancerz a także złożyć broń na kupce. Gdy cała ósemka to zrobiła, gestem kazał swoim ludziom podnieść ich z ziemi i ustawić tak by tworzyli okrąg. Wziął pięć noży i wbił je w ziemię, po środku nich. Noże miały wyznaczać centralny punkt pomiędzy zebranymi jeńcami.

Spojrzał na “jeńców” milcząco. Czekał aż pierwsze oznaki zdenerwowania się pojawią, pierwsze oznaki nie zrozumienia sytuacji a gdy je dostrzegł rzekł krótko:

- Was jest ośmiu, pięć noży. Niech służą mi najlepsi - nie miał w zwyczaju rozwodzić się gdy nie było ku temu potrzeby.

Gdy przedstawienie się skończyło pokiwał głową z uznaniem dla zwycięzców i rzekł:

- Dobra waszych poległych są waszymi. Teraz to plemię Kulów będzie waszym domem i plemieniem. Ja jestem Aver i tak macie się do mnie zwracać. - zamilkł i kiwnął głową Bjornowi żeby wystąpił - Gdy mnie nie ma, on Bjorn z rodu Kulów mnie zastępuje. Wtedy jego słowo jest moim słowem, jego gniew będzie moim gniewem, jego rozczarowanie będzie moim rozczarowaniem a zadowolenie ..No a teraz usiądźmy przy ognisku i powiedzcie mi, po co Martwy Tonka was tu sprowadził? Mówcie wszystko co wiecie, a także skąd przybyliście i co widzieliście

I tak potomek Asavara Kula postanowił pięciu włączyć do swojej armii. A potem zamierzał zobaczyć jak dostać się do świątynnej wyspy.
 
__________________
Dzięki za 7 lat wspólnej zabawy:-)
valtharys jest offline