Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2013, 13:45   #5
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
To jeszcze jednak ze dwa słowa ode mnie:

3. Ateiści są możliwi, choć rzadcy. Częściej zdarzają się tacy, którzy uważają wszelkie bóstwa za złe i aktywnie je zwalczają. Brak szacunku dla bóstw gdy kapłani mają rzeczywistą moc jest jednak niezdrowy, więc obydwa gatunki występują znikomo w populacji. Wybranie patrona oznacza silną wiarę w dane bóstwo, ale często-gęsto zdarzają się ludzie, którzy modlą się do wielu bóstw i dla wielu składają ofiary, w zależności od sytuacji. I tak zwykły drwal może być na co dzień niezbyt gorliwym wyznawcą Pelora, bo tak go uczyła mamusia. Idąc jednak do lasu, od czasu do czasu zmówi modlitwę do Obad-Haia, bóstwa natury, bo wie, że wkracza w jego domenę. Gdy wybierze się w podróż, zapali świecę w przydrożnej kapliczce Fharlanghna, i odda trwożny ukłon zakapturzonej, ponurej postaci, jeśli rozpozna w niej kapłana Nerulla, w nadziei, że oddali od siebie w ten sposób śmierć. Tak to działa, na przykładzie bóstw z PG.
No i są ludzie którzy po prostu nie interesują się bóstwami, ale jak napisał Kerm - to się nie opłaca.

5. Drąg - tu Wnerwiku skłamałeś - otóż drąg wykorzystywany jako broń podwójna pozostaje bronią dwuręczną. To jest właśnie przewaga broni podwójnej nad używaniem dwóch broni, i z tego zapewne powodu gros tego rodzaju broni jest bronią egzotyczną. Na potrzeby kar za walkę dwoma brońmi jest traktowany jako broń jednoręczna i lekka, ale stosujesz lepsze mnożniki siły. W swoim czasie, jak się tego domyśliłem, długo kopałem w podręczniku, ale tak to właśnie wychodzi.
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline