Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2013, 09:58   #13
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
Nie znam się zbytnio na smokowaniu, ale się wypowiem. Po pierwsze, wedle mnie, WH powinien być prowadzony jesiennie, brudno i dalece nie heroicznie. Ale to wedle mnie. Stara zasada, że nie to dobre co dobre, ale co komu smakuje. Widziałem Młotka prowadzonego niczym kolorowe wyprawy Dragonlance. I też Gracze się bawili. Kanonizm, czy nie, ma bawić jakąś tam grupę ludzi. A że do ich typu zabawy bardziej pasuje FR to już inna inszość. WH zna pojęcie smoka i może nawet w tym kanonicznym jest on bliższy jaszczurki, ale za to takiej, że grupa to mogła by co najwyżej dać drapaka. Z punktu widzenia logiki. No, ale przecież jakoś te opowieści o bohaterskich czynach się rodzą. Gdzie tu miejsce dla Szewczyka Dratewki? A że uprzednio ów smok zeżarł 98934678624862348 Bohaterów? Nasi, Bohaterowie naszej sesji może są właśnie tymi następnymi a dla smoka ostatnimi.

Tyle, że ta teoria powoduje powrót do źródeł. WH to inny klimat zabawy niż FR. Tu i tam są smoki, ale zabijać zdecydowanie bardziej wypada w tym drugim systemie.

Ale jak już taki smok w WH padnie pod ciosami naszych Bohaterów, bo MG pozwolił im na taką swawolę, to jakże uczciwym i kanonicznym było by zatłuc takich śmiałków grupą wieśniaków z widłami, pochodniami i kłonicami.

Tak dla równowagi świata

Pozdawiam
b
.
 
__________________
Bielon "Bielon" Bielon
Bielon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem