Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2013, 20:40   #22
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Niebezpieczeństwa podczas podróży będą występowały jako często, bo Dziekie Kraje to kraj dziki i niebezpieczny
Będą trzy rodzaje:
  1. Takie, które wydarzą się na pewno jako integralna część przygody. Wtedy tylko sprawdzam czy zostało w porę wykryte, aby określić inicjatywę, sprawę zaskoczenia i przyjętych taktyk pozycyjnych (to jest ważne do walki).
  2. Takie, które wstawiam specjalnie, lecz to, czy się uaktywnią zależy już od mechaniki, czyli np. tak jak w tym pierwszym poście rzutów na "Awarness".
  3. Takie, których nawet nie znam ja i dyktuje je mechanika. Wynika to z faktu, że przy długich podróżach wędrowcy, męczą się pod wpływem trudów na szlaku, niesionego bagażu i broni i tak dalej (rany, sen, rodzaj obozowiska na postojach, teren przez który przemierzają i długość trasy). Za każdym razem, gdy ktoś z Bractwa oblewa swój test może to prowadzić do aktywowania "Niebezpieczeństwa". Jego rodzaj zależy od funkcji jaką pełnił BG podczas podróży. Mam sugerowane "Hazards", mam tabelki z nimi, będę też wymyślał sam.

W mechanice używany wzoru:

1K12 + n-K6 + (opcjonalnie) Atrybut (jeżeli wyda się na to 1Punkt Nadziei)

K12 - zawsze
nK6 - "n" to ilość kropek przy umiejętności
Atrybut - wydając 1 Punkt Nadziei dodatkowo dodany jest współczynnik Atrybutu, który jest odpowiedzialny za grupę testowanego skilla. Jeżeli umiejętność jest "faworyzowana" to bierze się pod uwagę Atrybyut Faworyzowany (ta cyferka w górnym kółeczku przyklejonym do Atrybutu Podstawowego)

Aby zdać test trzeba pobić ST czy Stopień Trudności gdzie 10 to najłatwiejszy a 20 to najtrudniejszy z możliwych.

W sesji będę korzystał z zasady rzucania dwukrotnego i trzymania najlepszego rezultatu na korzyść BG (będą wyjątkowe sytuacje, gdy tak robić nie będę mógł)

Kość przeznaczenia to K12, która jest rzucana przy rozliczeniach mechanicznych i można uzyskać wynik od 1 do 10. Są na niej również dwie szczególne runy przeznaczenia:
  1. Runa Gandalfa - kiedy wypadnie, to następuje niesamowity, automatyczny sukces
  2. Oko Saurona - potencjalnie złe konsekwencje, wynik na kości przeznaczenia to "0".

Mam nadzieję, że rozjaśniłem nieco.

Pamiętajcie aby w pierwszym poście solidnie się opisać, jak wyglądacie, przedstawić więcej jak ja nieudolnie próbowałem to zrobić

Szczególna uwagę zwracajcie przy opisywaniu i odgrywaniu postaci na "distinctive features" Waszych BG.


Pzdr.

EDIT: Bym zapomniał. Twist był rzecz jasna taki, że jak już ktoś wleci do wody i zda test na spostrzegawczość, to zobaczy "my precious" Rubinka
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 28-01-2013 o 23:53.
Campo Viejo jest offline