Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2007, 11:07   #21
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Zombi zasmucił się widząc, że ksiądz stracił przytomność. Usłyszał wołanie Mortara i się oburzył. - Mnie nazywać Żydem?? Toć ja najlepszom sarną wikarego żem podejmował, gdy po kolędzie przychodził! - Odłożył księdza na ziemię z szacunkiem, na jaki pozwalały mu jego potężne i niezdarne łapy. - Ja tyż dobrodziejowi w życiu (!) krzywdy nie zrobiem. - Postarał się uśmiechnąć do Mortara.
Spostrzegł meneli, podszedł do leżącego i kulącego się pijaczka, schylił się nad nim, wciągnął powietrze, mruknął Nieświeży, wyprostował się i stanął przed kręgiem soli. ~Ża duzo rzeczy się dziś dzieje... Muszem radziś sobie z nimi po kolei.~

Usłyszał słowa szkieletu o przynoszeniu pecha i mruknął pod nosem - Zaiste, przynosi... - i nie wchodząc w krąg sieknął od góry stojącego wewnątrz człowieka siekierą, trzymając ją za sam koniec trzonka.
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline