Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2007, 17:51   #5
rudaad
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 1 rudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputację
A ja Sheol, muszę Cię poprawić i powiedzieć, że "Bastion" Kinga nie był pierwszą częścią sagi "Mroczna Wieża", gdyż pierwszym tomem siedmiotomowca był oczywiście "Roland". Następnie mamy: "Powołanie trójki", "Ziemie jałowe", "Czarnoksiężnik i kryształ", "Wilki z Calla", "Pieśń Susannah" i "Mroczna Wieża".
Teraz pojawia się pytanie czy ten cykl możemy zaliczyć do "opowieści w świecie postapokaliptycznym"? Szczerze mówiąc to po części możemy po części nie.. Ponieważ akcja poszczególnych tomów rozgrywa się w poszczególnych światach.. Np. Z typową pustynią postapokaliptyczną możemy się spotkać w tomie trzecim, zaś z wysypiskiem technologicznym w tomie czwartym w lokalizacji zwanej Topeka...
Co prawda ja bardzo lubie tę serię.. Jak juz wielokrotnie pisałam.. Do tomu piątego..
Oczywiście serdecznie polecam przeczytanie tego dzieła Kinga, gdyż możemy tam znaleźć nie tylko klimaty postapokaliptyku.. Ale także, jak to się mawia: "Dla każdego, coś miłego."

Jeśli zaś chodzi o filmy, to założę osobny topic.. W którym omówię to co znalazłam... I opiszę ich rolę w tworzeniu "kultury masowej".. I wpływie na popularność realiów świata postapokaliptycznego.

Pozdr.

P.S. Dziękuje wam chłopaki, że się wypowiedzieliście w moim temacie i tobie tez Lhianko kochana
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."

Ostatnio edytowane przez rudaad : 18-05-2014 o 09:51.
rudaad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem