Wątek: Dialogi
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2013, 12:31   #2
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Sam orłem z zabaw gramatyczno-interpunkcyjnych nigdy nie byłem ale kiedyś znalazłem fajny artykuł. Nie pamiętam gdzie więc opiszę tylko o co chodzi.

Jest to bardzo prosty myk jeden z tych tak logicznych że nie każdy na to wpadnie. Każdy z nas ma dość charakterystyczny sposób wypowiadania się, to samo można zrobić z NPCami. Niech jeden przekręca słowa, używa ich niepoprawnych odpowiedników ("patrzałem"). Kapłan może co raz odwoływać się do swojego bóstwa, szlachcic używać przesadnie wyszukanego słownictwa itp. Osobiście raz tego użyłem na LI pisząc post jako MG. Była to wstawka z punktu widzenia jednego z NPCów (już dodatkowa pomoc w zróżnicowaniu kto mówi) a drugi miał zwyczaj dodawania wszędzie "hę" czy czegoś w tym stylu. Takich patentów może być od groma, wstawki z obcych języków dajmy na to.
Artykuł o którym mówię dotyczył prowadzenia dialogów na żywo tak by graczy nie zanudzić.

Co prawda nie jest to (chyba) dokładnie to o co pytałeś ale może chociaż do czasu uzyskania innej odpowiedzi pomoże Tobie (lub kogoś innego).
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem