Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2013, 17:20   #130
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Wnerwik: stosując tylko informacje z podręcznika (tzn. nie odwołując się do danych z prawdziwego świata), łodzie mają Szybkość 3, co daje rzeczywistą prędkość 1,25/2,5 km/h (pierwsza liczba jest dla utrudnionej podróży, druga dla swobodnej). Zakładam, że spływ rzeką to swobodna podróż, a ponadto ten sposób transportu ma tę zaletę, że możesz płynąć 24 godziny na dobę. Znajdź sobie zatem jakąś dokładną mapkę Imperium (jest ta jedna, którą można znaleźć w różnych miejscach w internecie, ta która jest podzielona na prowincje), oszacuj, jak długi jest odcinek tej rzeki i wykonaj obliczenia. Łódź powinna być w stanie przepłynąć 60 km dziennie, choć mogą oczywiście zajść jakieś opóźnienia.

Someirhle: wiem, o czym mówisz, bo gdy sam pierwszy raz przeczytałem podręcznik, to myślałem to samo. Coś się niby wydarzyło, ale co dokładnie? No cóż, są różne informacje na ten temat w internecie i w końcu udało mi się dojść do czegoś takiego (mogą być w tych informacjach jakieś błędy):

Niejaki Surtha Lenk, dowodzący siłami Chaosu, przedarł się przez Kislev i spustoszył Wolfenburg (wówczas stolicę Ostlandu) w 2521 roku, jednak został w końcu odparty. W tym czasie siły Archaona, innego wybrańca Mrocznych Potęg, gromadziły się na północy. Wielki Teogonista (zwierzchnik kultu Sigmara) Volkmar Ponury zebrał armię i wyruszył do Kisleva, by stawić mu czoła, jednak jego siły zostały rozgromione, a on sam zginął. Siły Archaona zaatakowały Kislev i zaczęły zmierzać w stronę Imperium. Cesarz Karl Franz zwołał Konklawe Światła (kretyńska nazwa, wiem), na którym zawarł sojusz z ludźmi z Bretonii, Wysokimi Elfami z Ulthuanu i krasnoludami. Następnego roku armia Achaona nieoczekiwanie zignorowała kislevskie miasto Praag i ruszyła prosto do Imperium, gdzie podbiła portowe miasto Erengrad. Następnie skierowała się na Middenheim, idąc przez Ostland (która to prowincja została w efekcie prawie całkowicie zniszczona). Wielką bitwę o Middenheim jednak Chaos przegrał (wydaje mi się, że ludziom i innym dobrym rasom z pomocą przyszły jeszcze wampiry z Sylwanii, które także poczuły się zagrożone atakiem sił Chaosu). I tyle. Armie Chaosu zostały rozbite, Archaon chyba żyje, ale gdzieś tam się ukrywa, niedobitki rozpierzchły się po północnych prowincjach.

Wydawałoby się, że straszliwa Burza Chaosu byłaby poważniejszym zdarzeniem. No, ale to wszystko było wymyślone na potrzeby bitewniaka, żeby dać pretekst do gry.

Aha, siły Chaosu to nie orkowie. To byli zwierzoludzie, demony i najeźdźcy z północy -- ludzie z Norski, którzy wyznają Mroczne Potęgi.
 
Yzurmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem