Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-02-2013, 15:02   #1
Dreak
 
Dreak's Avatar
 
Reputacja: 1 Dreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie cośDreak ma w sobie coś
[Yluvani] Volonir

Zawsze byli blisko niego, mówił im o swoich zamiarach i słuchał ich opinii. Tym razem jednak nikt z nich nie wiedział gdzie ich prowadzi. Pokazał im swoje pierwsze dzieło. Volonir. Pustą, jałową krainę którą szczególnie sobie umiłował. Nie pierwszy raz podróżowali z Wszechojcem, pokazywał im swoje dzieła, a oni uwielbiali je poznawać i przemierzać. Każde z nich było wspaniałe i niezwykłe, dlatego Volonir ich zaskoczył. Wszechojciec nie raz opowiadał o tym miejscu. Byli w samym środku krainy, a na ich oczach z ziemi wyłoniła się wielka kryształowa wieża która mieniła się różnymi kolorami od odbijającego słońca. Długo wpatrywali się w budowle nim ruszyli za Jedynym. Weszli do wielkiej sali i usiedli do stołu. Rozglądnęli się przez ściany mając obraz całej krainy.

-Witajcie w Volonirze, moje dzieci. Zastanawiacie się po co was tu zebrałem? Podróżowaliście ze mną przez niezliczone światy, niezliczoną ilość czasu, podziwiając moje dzieła. Tym razem to jednak wy stworzycie dzieło.

Na sali słychać było poruszenie, nikt jednak nie przerwał Jedynemu.

-Tak. Wy. Każdemu wam oddaje skrawek mego ukochanego Voloniru. I każdy z was ma skrawek mojej mocy. Ty Glo będziesz panem wód, będziesz tworzyć oceany lub rwące rzeki. Ty zaś Oeghymie panem Ziemi, będziesz mógł formować ją według własnego uznania, tworzyć góry lub jaskinie. Ervinesie, ogień będzie twoim sługą, pan słońca i wulkanów. Davarenne, twoja moc będzie zmienna jak twoja natura. Będziesz oddechem tej krainy, zajmiesz się atmosfera i pogoda. Jhebbal Sagu ty zaś stworzysz istoty odzwierciedlające twą naturę. Dzikie i nieprzewidywalne. Na koniec Daendarin'tael. Każda roślina jaka urośnie w tej krainie będzie twoim dziełem. Musicie współpracować. -Powiedział Wszechojciec po czym zniknął zostawiając ich z tym ogromnym wyzwaniem.

 
__________________
"If you want to make God laugh, tell him about your plans."
Dreak jest offline