Wątek: W dzień sesji
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2013, 23:48   #16
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Zaznaczyłem powyżej 6-ciu godzin, ale prawda jest taka, że to wszystko zależy od systemu i przede wszystkim od sesji. Pisanie scenariusza zajmuje mi długo, gdyż lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik (co wcale nie znaczy, że wodzę graczy za nos). Bez trudno przypominam sobie scenariusze, które pisałem przez tydzień lub więcej, a które zajmowały ponad 16 stron A4 samych FABULARNYCH opisów. Były też takie sytuacje kiedy stworzyłem interesujący scenariusz w czasie oczekiwania przybycia jednego z moich stałych graczy (co zajęłu mu jakieś 5-10 minut). Muzyka na moich sesjach jest raczej rzadkim zjawiskiem. Owszem, trafia się od czasu do czasu, ale jej obecność w dużej mierze zależy od systemu, a właściwie klimatu w jakim sesja będzie się obracać. Całkiem sporo czasu zajmuje mi przygotowanie miejsca do wspólnej zabawy. Wiadomo, trzeba wszystko ładnie poodkurzać, wymyć i przygotować coś do jedzenia i picia, co często się wiąże z wycieczką do lokalnego sklepu. Swoją drogą marzy mi się sesja podczas letniego grilowania.

Obecnie prowadzę sesje do D&D, a te z kolei najwięcej pochłaniają czasu. Trzeba stworzyć ciekawy scenariusz, dokładnie opisać lokacje, wsie/miasta; obsadzić je żyjącymi własnym życiem istotami, a także przygotować wymagające potyczki. Wyjątkiem od reguły są sesje typu "Open World" - jak je nazywam. Mówiąc w skrócie daję graczom wolną rękę i cały świat do odkrycia i podbicia.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem