Wątek: W dzień sesji
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-02-2013, 20:52   #17
Epicki
 
Epicki's Avatar
 
Reputacja: 1 Epicki nie jest za bardzo znany
Zaznaczyłem powyżej 6 godzin i w moim przypadku to spore niedopowiedzenie.
Moja grupa nie często jest się w stanie spotkać. Sesje mamy bardzo nieregularne i są raczej dość długo wyczekiwanym eventem. Wolę więc przygotować jak najwięcej szczegółów jako MG.

Mam zazwyczaj sporo pomysłów na różnorodne handouty. Mapy, Amulety, Figurki, Sceny rozwiązane w jakiś nieszablonowy sposób...
Poza tym prowadzę głównie Exalted i chcę aby każdy NPC, którego gracze spotkają, miał na prawdę własną osobowość i iskierkę życia. (Nawet jeśli to upiór z przed kilku tysięcy lat. W sumie może nawet szczególnie wtedy)
Szczerze mówiąc często zawodzę się wynikiem moich starań, co zniechęca mnie do dalszego prowadzenia. Gracze robią mi niespodzianki, a wiadomo że im bardziej "Przygotowana sesja" tym łatwiej o to, że coś pójdzie wbrew planom.
Formułę ulepszam z sesji na sesję i jakby... zniechęcenie jest coraz mniejsze. Gracze chyba też uczą się poznawać mój styl prowadzenia i rozumieją za jakimi przedstawianymi im elementami warto podążyć.
Mimo tego, że bardzo pieczołowite i długie przygotowania są pracochłonne i (często zniechęcające) to feedback jaki otrzymuję od graczy jest na prawdę pozytywny i pełen entuzjazmu. Co w sumie na powrót zachęca do przygotowań.

Od pewnego czasu staram się unikać przygotowania "Planu przygody", czy planować wydarzenia. Za to przygotowuję ciekawe lokacje oraz ciekawe postacie. Na tym się głównie skupiam i to się akurat bardzo dobrze sprawdza.
Lokacje i postacie można wykorzystać w późniejszym czasie, niezależnie od przygód. Więc jeśli gracze pomylą jakieś tropy, albo je zlekceważą... nie muszę się przejmować, ze straciłem czas na przygotowania. Później tak przygotowane lokacje mogę wykorzystać przy innej okazji a nawet olanego czy zabitego NPCa można łatwo zaaplikować do kolejnych przygód podmieniając mu imię na jakieś inne i zmieniając zaledwie kilka szczegółów.
 
Epicki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem