Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2013, 09:10   #104
valtharys
 
valtharys's Avatar
 
Reputacja: 1 valtharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputację
W drodze powrotnej do miasta Wołodia i Anzelm

-Pomówić musim.- burknął kozak równając się z Wujaszkiem w marszu

-Rady mi trza, da.- zaczÄ…Å‚ tajemniczo.

Wujaszek spojrzał tajemniczo na Wołodie i uśmiechnął się:
- Mów przyjacielu, w czym Wujcio może Ci pomóc
-Sijostrzenijica Wolfa... Kijedy na niją patrzę to serce moje drży a oczy mej woli siję sprzecijiwiają i przestać patrzeć nijet mogę...- wydukał nieco ściszonym tonem, by inni nie usłyszeli.
Wujaszek chciał się zaśmiać lecz się powstrzymał. Rozumiał Wołodię.Uśmiechnął się przyjacielsko i szepnął:
- Rozumiem...- pokiwał głową - Waćpanna w oko Ci wpadła..w czym problem przyjacielu..rady jak jej serce zdobyć szukasz?
-Da. Nije znam ja zwyczajów tutejszych w Imperijum. Nije wije, czy wuja pijerwej o rękę prosić, czy kobijety serce najpijerw zdobyć nim o rękę rodzijinę poprosi.- wyjaśnił swoje wątpliwości.
Wujaszek zamyślił się chwilę. Musiał uważać co radzić, bowiem błąd mógł sprawić, że Wołodia zostanie zraniony. Podrapał się Anzelm po brodzie i jakby z nostalgią w głosie rzekł:
- Wołodia a co Ci serce dyktuje? Podążaj za nim. Życie jest jak walka, dopóki nie zmierzysz się z przeciwnikiem nie wiesz jaki wynik będzie potyczki. Weź tą uroczą damę na spacer, porozmawiaj z nią, dowiedz się o niej więcej jak choćby czemu tu przybyła, czy tu się wychowała, albo weź ją na przejażdżkę konno. Poznajcie się, a potem pójdź do Wuja. Lecz ja bym..pierw zdobył jej serce. Jeśli Wuj będzie problemy robił Wujaszek Cię wesprze. Co jak co ale tytuł pomaga czasem.. - klepnął przyjacielsko Wołodię po plecach i cicho się zaśmiał.
-Tak, zatem zrobiję.- odrzekł kozak uśmiechając się nieznacznie.
 
__________________
Dzięki za 7 lat wspólnej zabawy:-)
valtharys jest offline