Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2013, 00:59   #125
Dhratlach
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Popieram mojego przedmówcę, rzecz, która może zaskoczyć co po niektórych lecz dla mnie jest rzeczą naturalną i podobnie jak Pan Błysk nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Wszyscy mamy własne konstrukty myślowe którymi podążamy i wolną wolę do podejmowania własnych wyboru co czyni nas różnorodnymi. Coś czemu jestem niewyobrażalnie wdzięczny.

O kwestii wiary chciałbym przytoczyć pewien eksperyment poparty naukowo, a raczej o nim wspomnieć. Ten efekt czystej wiary, nazwano niczym innym jak Efektem Placebo. Oczywiście odsyłam do naszej uwielbianej Cioci Wiki.

Placebo – Wikipedia, wolna encyklopedia

Każdy z nas w życiu spotkał rzeczy które ubiegały naszej percepcji, w mniejszej lub większej formie będące dla nas niewytłumaczalne. Część z tych rzeczy moglibyśmy wytłumaczyć, gdybyśmy mieli wiedzę. Inne natomiast, zbagatelizowaliśmy, lub uznaliśmy za zbieg okoliczności. Prawda jest jednak, że "są rzeczy które nie śniły się filozofom". Jedni ludzie, są bardzie wrażliwi na subtelne zjawiska niż inni. Są też tacy, którzy zamykają się na doświadczenie i pod tarczą nauki chronią się przed tym czego nie rozumieją.

Lecz czym jest rozumienie i prawda? Czy to wszystko nie zależy przypadkiem od punktu patrzenia na dane zjawisko? Czy gdy byśmy wzięli dziesięciu świadków jakiegoś wydarzenia, czy wszyscy widzieli by to samo? Wątpliwe. Każdy człowiek z osobna ma inną wrażliwość i na inne rzeczy, szczegóły zwraca uwagę, a raczej selekcjonuje je w procesie obserwacji. Czasami dochodzi nawet do sytuacji gdzie dwie osoby relacjonowały bieg wydarzeń w sposób wykluczający jeden drugiego, ale nadal opisywały te samo zajście.

Czy jadąc samochodem przemieszczasz się Ty, czy to świat wokoło Ciebie się przemieszcza? Tak czy inaczej, zmieniasz położenie będąc pozornie w bezruchu.

Przede wszystkim musimy jednak pamiętać, że wszelkie zjawiska paranormalne są uzależnione od prawa znanej nam fizyki, lecz możemy sądzić, że jeszcze wiele jest przed nami do odkrycia w tej kwestii. Wyklucza to oczywiście powstanie mocy i zjawisk rodem z gier RPG. RPG, jest przejaskrawionym zdjęciem, urywkiem rzeczywistości odbitej w krzywym zwierciadle i nie powinna być mylona z subtelnymi zjawiskami zachodzącymi w naszej rzeczywistości która nas otacza. Z tego też powodu, trudno nam badać i poznawać zjawiska paranormalne.

Jedyną prośbę jaką pragnąłbym wyrazić, jest zachowanie otwartego umysłu na doświadczenia, idee i uczucia innych. Zamknięcie się w hermetycznym świecie "nieprzekraczalnych praw nauki" która ciągle się rozwija, i niejednokrotnie okazuje się być inna niż zdawała się wcześniej jest tylko efektywnym sabotażem potencjału intelektualnego i emocjonalnego jednostki.
 
__________________
Rozmowy przy kawie są mhroczne... dlatego niektórzy rozjaśniają je mlekiem!

Ostatnio edytowane przez Dhratlach : 01-03-2013 o 01:03. Powód: literówka
Dhratlach jest offline