Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2013, 11:30   #130
Panicz
 
Panicz's Avatar
 
Reputacja: 1 Panicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał secutor Zobacz post
Panicz - podejscie jest jedno.
Mierzymy wszystkich jedna miara.
Nie ma tak ze Ty pijesz z kieliszka a ja z gwinta.
Jesli odnosimy sie sceptycznie do para, to odnosimy sie tez sceptycznie do nauki.
A jesli nie odnosimy sie sceptycznie do nauki i lykamy wszystko co nam podaja, to nie odnosimy sie tez sceptycznie do para i tez lykamy wszystko bez zastanowienia.
Pamietaj, bo to warzne.
Wielcy naukowcy, sa uznawani za wielkich bo PODWARZALI nauke.
A to jest najwarzniejsze:
Oszusci sa wszedzie.
Jesli myslisz ze ludzie oszukuja tyklo w sprawach nadprzyrodzonych, to jestes naiwny.
Oszusci sa tez wsrod naukowcow, inzynierow, biznesmenow, ludzi religijnych itd. itp.

Nauka nie zajmuje sie rzeczami ktore sa powszechnie uznawane za oczywiste.
Inna sprawa co i dla kogo jest oczywiste i powszechne.
Pamietaj, jednoskti wybitne sa rzadkie.
Wekszosc ludzi to NIEgeniusze i to NIEgeniusze decyduja o przyszlosci.
Akurat podejść jest bardzo wiele, bo racjonalizm czy logika są tylko jednym z systemów patrzenia na rzeczywistość. Ale faktycznie, wyróżniając te podejścia, o których pisałem żartowałem naturalnie mówiąc o spojrzeniu na sprawę z jednej strony, tj. tej, którą i Ty tu przedstawiasz, czyli sceptycyzmu. Pisałem o tym właśnie, że to nauka jest esencją sceptycyzmu, a wszyscy piewcy paranormalnego i nadprzyrodzonego są na bakier z dążeniem do prawdy.

P.S. Wielcy naukowcy podważali raczej nie naukę, a jej poszczególne paradygmaty działając w jej obszarze.
 
Panicz jest offline