Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-03-2013, 13:12   #8
valtharys
 
valtharys's Avatar
 
Reputacja: 1 valtharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Cezarek Zobacz post
Ale moje pytanie brzmi (bo mimo tego przeżył... niestety ;p), czy brak ręki będzie mu przeszkadzał w rzucaniu zaklęć, czy wszystko pozostanie tak jak było, chodzi mi na przykład czy czary będą mniej skuteczne, albo coś w ten deseń? Sam w sumie nie wiem co z tym zrobić, bo z tego co mi wiadomo to w księdze zasad nic o takich przypadkach nie pisze (chyba...) więc zwracam się do was Z góry dzięki, mam nadzieję na szybką odpowiedź bo w tym tygodniu jeszcze nas sesja czeka
PS. Jeszcze pytanie mam jak rzucanie zaklęć wyglądałoby gdyby biedak kupił sobie protezę?... O ile starczy mu kasy i przeżyje podróż do najbliższego miasta, bo nie dosyć że jest w samym środku drakwaldu to jeszcze żadnych PP-ków nie ma
Hej. Patrząc wyłącznie na podręcznik to "drań" może czarować, choć można mu i tak ładnie uprzykrzyć życie. Przy korzystaniu z komponentów dać mu test zręczności czy aby na pewno wyjął a może mu coś upadło. Poza tym jak ktoś już zauważył jeśli w ręku trzyma broń to nie może rzucać nie których czarów (choćby Podmuch, gdzie potrzeba "obu" rąk, Magiczne Żądło gdzie na mój gust pocisk wylatuje z ręki maga). To już wiele zależy od Ciebie. Im cięższe zaklęcie to według mnie inkantacja, słowa, a także gestykulacja jest potrzebna.. ale to wszystko zależy do Ciebie drogi GM, bo nie wyobrażam sobie żeby Ognisty Podmuch gdzie wychodzi np 6 ognistych kul bez używania rąk sobie mógł rzucać, no chyba że ktoś lubi heroica...
 
__________________
Dzięki za 7 lat wspólnej zabawy:-)
valtharys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem