Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2013, 00:04   #155
Dhratlach
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał F.leja Zobacz post
O mój boże ... srsly?

Wróżby to nie samospełniające się proroctwo tylko tzw. cold reading pomieszany z faktem, że ludzki mózg nie potrafi myśleć statystycznie i bierze zwykłe wydarzenia za oznaki jakiegoś metaplanu.
Dokładnie o to mi chodzi plus więcej. Zdarzają się przypadki, gdzie człowiek tak wierzy w wróżbę, że sam swoim zachowaniem wywołanym oczekiwaniem na te zdarzenia dokonuje zmian które prowadzą do powstania tych wydarzeń. To, że może brać przypadkowe wydarzenia jako związane z wróżbą, lub jej oznaki jest spowodowane tylko jego oczekiwaniami, podświadomymi lub nie wobec rzeczywistości którą kreuje swoim zachowaniem.

Cytat:
Napisał F.leja
A ... telekineza ... o mój boże.
Nie ma króliczków doświadczalnych ... bo nie ma czegoś takiego jak telekineza.
Ehh... patrząc na ten problem innego punktu odniesienia można tak powiedzieć. Jednak! Jak zobaczę moje króliczki w białym pokoju podpięte do aparatury, albo sam zobaczę, na moje własne oczy, że tak się dzieje w warunkach nad którymi będę miał pieczę to dopiero wtedy powiem: "To istnieje, to nie istnieje". Na ten czas, mówię uczciwe: "Nie wiem i jeżeli nie macie żadnych dowodów na potwierdzenie jakiejkolwiek tezy, nie interesuje mnie to zbytnio."
 
__________________
Rozmowy przy kawie są mhroczne... dlatego niektórzy rozjaśniają je mlekiem!
Dhratlach jest offline