Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2013, 22:24   #9
Endymek
 
Reputacja: 1 Endymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputacjęEndymek ma wspaniałą reputację
Dzięki za kartę, przeczytałem i mam kilka uwag, ale to na pw zaraz napiszę. A przechodząc do twojego pytania, to magia w PLiO jest tematem rzeką. Dlatego postaram się podać w skrócie najważniejsze zagadnienia. Otóż motywy umiejętności nadnaturalnych w całej sadze rosną stopniowo. Na początku praktycznie nie widać ich oznak (a my będziemy mniej więcej w tym okresie grać), natomiast z czasem możemy zaobserwować tendencję zwyżkową. Fani dzielą magię w pieśni na kilka rodzajów i ja też tak ją opiszę:
1. Magia ognia, krwi i cienia. W tym punkcie jednak trzeba zaznaczyć, że niektórzy uważają, że każda jest osobną dziedziną, aczkolwiek ja umieściłem je razem, bo i tak są najmniej istotne w naszej przygodzie. Za murem takowe sztuki nie są praktykowane (przynajmniej na razie).
2. Magia ziemi, Dzieci Lasu, Starych Bogów. Zdecydowanie już bliższa naszym bohaterom, choć podobnie jak pierwsza od dawna nie spotykana. Czary te były praktykowane przez historyczne Dzieci Lasu, piszę historyczne, bo prawdopodobnie wyginęły, wyniosły się gdzieś daleko na północ lub ukrywają się pośród swoich drzew, tak więc dzicy nie mają dostępu to tejże magii, ale..No właśnie tu trzeba zinterpretować czy wargostwo zalicza się do magii, czy do bardziej sztuka wrodzona, bo wargi wśród wolnych ludzi występują, jednak to chyba wszystko.
3. Magia Innych lub magia lodu. Najmniej o niej wiemy. W sumie nawet nie możemy być pewni czy istnieje. Ale przyjmując, że tak, to posługują się nią Biali Wędrowcy.

Podsumowując: Czarodzieje za murem nie egzystują. Wyjątkiem mogą być jacyś szamani z wiosek czy coś w ten deseń, ale to się nie liczy. Jedyną rzeczą, w której można uznać, że ma coś wspólnego z magią jest wargostwo. Jeżeli chciałbyś więcej poczytać o tym, to polecam temat: KLIK ,bo ja poleciałem strasznie skrótowo

Cytat:
choć mniemam że zagramy jakimiś barbarzyńcami.
Sami by tak siebie nigdy nie nazwali. Tytułują się jako Wolni Ludzi. Potocznie nazywanie przez innych Dzikimi. Nie mają królów, lordów, jakichkolwiek panów przed którymi musieliby klękać. Zasadniczo robią co chcą i co im się podoba. Większość nienawidzi Nocnej Straży z rożnych powodów. Po więcej informacji odsyłam do fanowskich stron lub wiki. Wystarczy wygooglować frazę i wyskoczy kilkanaście wyników.

Na dzień dzisiejszy trzy osoby wysłały mi KP:
blazen
Vald
Lakatos

Jeżeli do soboty nikt więcej się nie zgłosi, to zaczniemy w takim składzie.

Jeszcze odnośnie karty Lakatosa, to mimo, że panowałem start każdego z osobna, to twój pomysł na spotkanie z Njordem i wspólna podróż spodobały mi się i natchnęły do czegoś. Także, jeżeli blazen nie ma nic przeciwko, to Njord i Sogarr wyruszą razem.
 
Endymek jest offline