Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje, które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-02-2013, 21:02   #1
 
Endymek's Avatar
 
[Gra o tron, Storytelling] Król za murem


Uciekali już dziesiąty dzień. Przebijali się przez zaspy w Nawiedzonym Lesie. Na czele biegł Banwar Rudobrody. Przydomek wziął się jeszcze z czasów, kiedyś posiadał długa, płomienną brodę. Teraz w tym miejscu widniała jedynie gładkość. Na plecach przywiązaną miał swoją zdobycz. Długi miecz, który podskakiwał przy każdym kroku. Za nimi podążało siedmiu innych towarzyszy. Wprawdzie wyruszyli za mur w dziesięcioosobowym składzie, ale Valeria i Raymun zginęli podczas starcia z wronami, które napatoczyły się po drodze. Choć dzicy wyszli z tego pojedynku zwycięsko, to teraz musieli uciekać przed pościgiem ze strony czarnych braci.
Słońce kierowało się ku zachodowi, natomiast las robił się z każdym krokiem bardziej gęsty.
-Ban... – zaczął zdyszany mężczyzna w czarnym płaszczu. – ...już prawie ciemno, powinniśmy się zatrzymać i... – nabrał kolejny haust powietrza oraz odkaszlnął – ...rozbić obóz.
-Wrony są bardzo blisko, nie możemy ryzykować – krzyczał w biegu Rudobrody.
-On ma rację, robi się zimniej – powiedziała wysoka, ubrana w płacz ze skóry zielonooka kobieta z czarnymi włosami. - Wolę już spotkać Nocną Straż niż ,, ich''.
-Dobra zasrańce, rozłożymy się na tamtej polanie, ale jak wam wrony poderżną gardła, to będziecie żałować, że nie biegliście dalej.
Cała grupa rozbiła obóz w samym sercu Mrocznego Lasu.
- Milden i Waren – przywódca zaczęrpnął powietrza. - Poszukajcie czegoś na ognisko, nie mam zamiaru marznąć.
- Jak zwykle, zawsze kurwa ja – oburzył się ten pierwszy. Był to niski, rudy młodzieniec z niewyobrażalną ilością piegów na swojej chłopięcej twarzy. Miał na sobie znoszoną, utwardzaną skórę, którą ukradł jakiemuś starcowi ze swojej wioski.
-Mówiłeś coś, gówniarzu? - Zapytał Banwar.
Rudzielec nic nie odpowiedział, tylko udał się w stronę drzew.
-Dobrze, stawia się, oby był tylko taki mocny w walce jak w gębie – uśmiechał się Ban.
-Yigritte, stajesz na warcie jako pierwsza, potem zmieni cię Mały Jon.
Czarnowłosa kobieta skinęła głową i ruszyła przed siebie. Narzuciła biały kaptur na niebieskie oczy i ujęła w dłoń włócznię, którą chwilę wcześniej położyła na śniegu. Była świetną wojowniczką, żadnemu mężczyźnie jeszcze nie udało się jej pokonać. Wszystkich wysyłała do krainy wiecznych łowów. A było ich sporo, gdyż każdy chciał wziąć sobie tak piękną niewiastę, jaką była Yigritte. Dziewczyna podparła się na swojej broni i zaczęła bacznie obserwować las.
Po chwili poczuła, że robi się zimno, bardzo zimno. Lodowaty wiatr ranił jej policzki i wydatne usta. Usłyszała kroki. Ze wszystkich stron dobiegał ją dziwny szelest. Próbowała wmówić sobie, że to tylko puszcza, ale wtedy je zobaczyła. Niebieskie, przenikające grozą oczy. Należały do lekko zgarbionej postaci bez prawej ręki. W lewej natomiast trzymała dwuręczny miecz. Yigritte stała sparaliżowana, nie mogła nawet oddychać. Tajemnicza postać w trzech ruchach doskoczyła do dzikiej i cięła ją prosto w serce.

-Uciekniemy tym cholernym wronom i ruszamy do Mance'a. Podobno zbiera ogromną armię. - mówił Banwar, leżąc na świeżym puchu. Obok położył swój miecz
– Dobra robota, to trzeba przyznać, posłuży mi jeszcze wiele lat – zachwycał się.
-Hmmmm Czujecie, że robi się coraz bardziej chłodno?- niepokoił się Mały Jon.
-Ty znowu zaczynasz, słyszę to już od ciebie po raz pięćdziesiąty. Jak jeszcze raz wspomnisz coś, choć nawiązującego do tematu Innych, to... - Mały Jon nigdy się nie dowiedział, co chciał mu powiedzieć Banwar Rrudobrody. Zamiast słów z jego buzi wydostało się ostrze.

Waren nie pamiętał skąd pochodził, jak miał wcześniej na imię, gdzie się wychował. Pięć lat temu znaleziono go umierającego niedaleko Mroźnych Kłów. Udało mu się wrócić do zdrowia, jednak utracił swoje wszelkie wspomnienia. Do tego pozostał mu bardzo denerwując tik. Co jakiś czas otwierał szeroko buzię, po prostu nie mógł się powstrzymać. Teraz był jeden z takich momentów.
-Uważaj, bo ci tak zostanie, he he – skomentował jego zachowanie Milden.
Dziki nie odpowiedział, przyzwyczaił się już do głupich komentarzy na swój temat. Nauczył się ich ignorować.
-Oooo jest i ona – podniecił się piegowaty młodzieniec. - Mówię ci, Yigritte kiedyś będzie moja.
-Owszem, w snach na pewno – skwitował Waren
Zbliżali się do nieżywej dziewczyny. Podpierała się na włóczni
-I jak wa.....- urwał Milden, kiedy kobieta się wyprostował.
W miejscu serca znajdowała się czarna dziura. Czarnowłosa uniosła swoją broń i wbiła w oko dawnego kompana. Drugi dziki zaczął uciekać. Raz już oszukał śmierć. Biegł z całych sił, ale nim zapuścił się w drzewne gęstwiny poczuł uderzenie w tył głowy i upadł twarzą w śnieg.

***

Witam!
Czekałem i czekałem na jakąś pierwszą sesję, w której mógłbym wziąć udział, ale wreszcie się
nie doczekałem żadnej w moim, że tak się wyrażę typie. Dlatego też postanowiłem zadebiutować jako mistrz gry. Jeżeli ktoś będzie chciał się zmierzyć z moją przygodą, to prosiłbym o wyrozumiałość, ale też o ostrą krytykę, abym mógł się czegoś nauczyć.

ZARYS FABULARNY
Jesteś jednym z dzikich, mieszkającym za murem, który chce dołączyć do armii Mance'a Ryder'a, stacjonującej w Mroźnych Kłach. Zamieszkujesz Mroczny Las, Thenn lub jakąś wioskę pomiędzy. Reszta będzie wymyślana na bieżąco.

Mechanika: Storytelling, ewentualnie czasami rzucę sobie jakąś kostką dla urozmaicenia.

KARTA POSTACI
Imię:
Przydomek (opcjonalne):
Wiek:
Wygląd (opcjonalne zdjęcie):
Ekwipunek (chodzi o to co, akurat postać posiada Proszę żeby nie był to tylko zakuty w stal, z ogromnym: pięknym mieczem rycerz, bo takich jak wiadomo w tej krainie ciężko spotkać):

Umiejętności (2-5) (poziomy: przeciętne, dobre, bardzo dobre, mistrz. Np. przeciętny łucznik, mistrz w posługiwaniu się mieczem.):
Umiejętności specjalne (np. warg):
Krótka historia postaci:
Karty wysyłać na pw.

***

Dobra, w zasadzie, to chyba wszystko. Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę.
Zapraszam wszystkich, którzy chcą zaryzykować i wziąć udział w przygodzie z niedoświadczonym mistrzem.

Termin: 09.03.2013, godzina 23.59.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
 

Ostatnio edytowane przez Endymek : 02-03-2013 o 12:42.
Endymek jest offline  
Stary 25-02-2013, 23:07   #2
 
blazen's Avatar
 
Nie mam co prawda doświadczenia w grze na forum, ale zgłaszam się do tejże sesji. Postać wysłałem, tak jak sugerowałeś starałem się nie rozpisywać w historii postaci. Jak się nie nadaje to pisz, postaram się poprawić. Jeżeli zaś ktoś jeszcze zainteresowany jest, to wspomnę tylko iż stworzyłem postać kowala, u którego krew gigantów z całą pewnością w żyłach płynie.
 
blazen jest offline  
Stary 27-02-2013, 00:03   #3
 
Endymek's Avatar
 
Yey, mamy pierwszego bohatera. Witam serdecznie Njorda i mam nadzieję, że przeżyjemy wielką przygodę. Jeżeli chodzi o historię, to wystarczy krótki opis najważniejszych faktów z życia, a więcej szczegółów będzie się pojawiało jako wstawki w historii, że się tak wyrażę.

To teraz pozostaje nam poczekać na innych śmiałków. Chętnie zobaczyłbym jakiegoś odważnego warga w tejże sesji. Jeżeli jednak już nikt się nie zgłosi (mam nadzieję, że tak się nie stanie), to najwyżej poprowadzę sesję tylko z blaznem, o ile ten będzie miał taką ochotę.
 
Endymek jest offline  
Stary 01-03-2013, 16:30   #4
 
blazen's Avatar
 
Mistrzu! Jakkolwiek idea sesji trafia do mnie, to jednak gra samemu już nie, tak więc jeśli będziesz przedłużał rekrutację, pojawią się inni gracze bądź będziesz kiedyś reaktywował pomysł to z chęcią zagram.
 
blazen jest offline  
Stary 02-03-2013, 12:39   #5
 
Endymek's Avatar
 
REKRUTACJA ZOSTAJE PRZEDŁUŻONA O TYDZIEŃ (Do 09.03.13)
Jeżeli do tej pory nie znajdzie się więcej chętnych, to niestety będę musiał zrezygnować z sesji.
 
Endymek jest offline  
Stary 05-03-2013, 16:12   #6
 
Vald's Avatar
 
Masz mój miecz. Zgłaszam się na ochotnika. Ciekawa wizja zagrania tymi ze "złej strony barykady"...
 
__________________
"Gdy się krzywdzi człowieka, należy czynić to w ten sposób, aby nie trzeba było obawiać się zemsty."

Nicoolo Machiaveli
Vald jest offline  
Stary 05-03-2013, 23:28   #7
 
Endymek's Avatar
 
Cieszę się Vald i czekam na KP.
 
Endymek jest offline  
Stary 06-03-2013, 07:51   #8
 
Vald's Avatar
 
Kartę postaci wyślę dzisiaj lub jutro. Zobaczę jak wszystko się ułoży. Jak na razie zgłosił się tylko blazen? Może to i lepiej. Wiecie, przewaga jakości nad ilością.
Jak się ma sprawa czarodziei? Magia to domena tych 'cywilizowanych'? Nie znam tego świata zbyt dobrze, choć mniemam że zagramy jakimiś barbarzyńcami.
 
__________________
"Gdy się krzywdzi człowieka, należy czynić to w ten sposób, aby nie trzeba było obawiać się zemsty."

Nicoolo Machiaveli
Vald jest offline  
Stary 06-03-2013, 22:24   #9
 
Endymek's Avatar
 
Dzięki za kartę, przeczytałem i mam kilka uwag, ale to na pw zaraz napiszę. A przechodząc do twojego pytania, to magia w PLiO jest tematem rzeką. Dlatego postaram się podać w skrócie najważniejsze zagadnienia. Otóż motywy umiejętności nadnaturalnych w całej sadze rosną stopniowo. Na początku praktycznie nie widać ich oznak (a my będziemy mniej więcej w tym okresie grać), natomiast z czasem możemy zaobserwować tendencję zwyżkową. Fani dzielą magię w pieśni na kilka rodzajów i ja też tak ją opiszę:
1. Magia ognia, krwi i cienia. W tym punkcie jednak trzeba zaznaczyć, że niektórzy uważają, że każda jest osobną dziedziną, aczkolwiek ja umieściłem je razem, bo i tak są najmniej istotne w naszej przygodzie. Za murem takowe sztuki nie są praktykowane (przynajmniej na razie).
2. Magia ziemi, Dzieci Lasu, Starych Bogów. Zdecydowanie już bliższa naszym bohaterom, choć podobnie jak pierwsza od dawna nie spotykana. Czary te były praktykowane przez historyczne Dzieci Lasu, piszę historyczne, bo prawdopodobnie wyginęły, wyniosły się gdzieś daleko na północ lub ukrywają się pośród swoich drzew, tak więc dzicy nie mają dostępu to tejże magii, ale..No właśnie tu trzeba zinterpretować czy wargostwo zalicza się do magii, czy do bardziej sztuka wrodzona, bo wargi wśród wolnych ludzi występują, jednak to chyba wszystko.
3. Magia Innych lub magia lodu. Najmniej o niej wiemy. W sumie nawet nie możemy być pewni czy istnieje. Ale przyjmując, że tak, to posługują się nią Biali Wędrowcy.

Podsumowując: Czarodzieje za murem nie egzystują. Wyjątkiem mogą być jacyś szamani z wiosek czy coś w ten deseń, ale to się nie liczy. Jedyną rzeczą, w której można uznać, że ma coś wspólnego z magią jest wargostwo. Jeżeli chciałbyś więcej poczytać o tym, to polecam temat: KLIK ,bo ja poleciałem strasznie skrótowo

Cytat:
choć mniemam że zagramy jakimiś barbarzyńcami.
Sami by tak siebie nigdy nie nazwali. Tytułują się jako Wolni Ludzi. Potocznie nazywanie przez innych Dzikimi. Nie mają królów, lordów, jakichkolwiek panów przed którymi musieliby klękać. Zasadniczo robią co chcą i co im się podoba. Większość nienawidzi Nocnej Straży z rożnych powodów. Po więcej informacji odsyłam do fanowskich stron lub wiki. Wystarczy wygooglować frazę i wyskoczy kilkanaście wyników.

Na dzień dzisiejszy trzy osoby wysłały mi KP:
blazen
Vald
Lakatos

Jeżeli do soboty nikt więcej się nie zgłosi, to zaczniemy w takim składzie.

Jeszcze odnośnie karty Lakatosa, to mimo, że panowałem start każdego z osobna, to twój pomysł na spotkanie z Njordem i wspólna podróż spodobały mi się i natchnęły do czegoś. Także, jeżeli blazen nie ma nic przeciwko, to Njord i Sogarr wyruszą razem.
 
Endymek jest offline  
Stary 06-03-2013, 23:10   #10
 
blazen's Avatar
 
Ja nie mam absolutnie nic przeciwko. Lakatos pisał już do mnie wcześniej, więc myślę że w miarę wszystko wiem.
 
blazen jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:56.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168