Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-01-2007, 11:29   #7
Hassun
 
Reputacja: 1 Hassun ma wyłączoną reputację
Ogólnie rzecz biorąc spotkałem się z masą (błędnych) stereotypów odnośnie Wilkołaka, nic niezwykłego, ale najgorsze jest to, że niektórzy nie potrafili wyobrazić sobie postaci innej niż przewiduje sterotyp i chcieli mi jeszcze kit wciskać, że moja postać jest "nie na miejscu"

Kilka takich stereotypów:
Pomiot Fenrisa - naziści, hi hitler i temu podobne sprawy...
Wendigo - leją za kolor skóry, zdziczali, nie gadają z białymi
Ahroun - najmniej wymagający patronat, wystarczy się napierdzielać z pomiotem żmija

Jak to się ma do 'rzeczywistości'? Jeden z obozu Fenrisów faktycznie jest taki, ale to tylko jeden obóz, nie całe plemie, więc wrzucać ich do jednego worka... dla przykładu pośród Dzieci Gai jest znany obóz (okryty hańbą), który ubóstwia Żmija, widzi w nim zbawienie - lub coś koło tego, widać pamięć płata figle - więc pamiętać. To tylko jeden obóz, nie całe plemie. Wendigo, Indianie proste że do białych są nastawieni podejrzliwie, ale znowu sprawa obozów... "The Warpath" leje białych, ale nie wszyscy Wendigo...
Ahroun najmniej wymagający do 'odgrywania' patronat? Tutaj można polemizować i to naprawdę ostro Problem w tym, że za dużo postaci widzi Ahrouna jako typowego [Regulamin!], który nic innego nie potrafi - wojownik pośród wojowników i nic więcej. Tak naprawdę sprawa ma się bardziej skomplikowanie. Do obowiązków Ahouna często należy przecież przewodzenie watasze podczas wojny i cała masa rzeczy związanych z walką, od prostych szkoleń przez ochronę Garou do napełniania ich serc nadzieją na wygraną podczas bitwy.

Ja wprawdzie nie gram postacią, która byłaby jakaś unikatowa poprzez swoją niestereotypowość, no ale... Wendigo, Philodox, szuka porozumienia z wasichu (białymi) i stara się ich szanować. Zawsze daje szanse nim przekreśli na dobre. Jak na Wendigo nad wyraz spokojny (ale nie zapomnajmy że to Wilkołak, więc nie myślcie, że to jakiś mnich którego nic nie rusza ) i mało rozgoryczony.

[ Moderowany przez: [color=#330000:3c6fe105bc]Milly @ [/b:3c6fe105bc]2007-01-18, 16:52 ][/color:3c6fe105bc]
Zapoznaj się z Regulaminem - wygwiazdkowane przekleństwo to również przekleństwo.
 
Hassun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem