Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-03-2013, 15:06   #15
Lucifer oO
Konto usunięte
 
Lucifer oO's Avatar
 
Reputacja: 1 Lucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Radagast
No właśnie, jeśli ktoś jest faworyzowany, to los się nie odwróci. Z naszych sesji też nie pamiętam, żeby ktoś narzekał na nierówności w ekwipunku.

Jak gracze nie myślą w DnD, tylko atakują co pod miecz podejdzie, to się ich tępi, że aż miło. Wystarczy dobrze użyte zaklęcie, przeciwnik umiejący wykorzystać ich słabości i nagle się okazuje, że wroga drużyna będąca poziom słabsza im zadaje bobu.
Widzisz ja osobiście staram się unikać sytuacji w których będę musiał graczy sprowadzać na ziemię rzucaniem im kłód pod nogi, czy graniem przeciwko nim. Staram się raczej wytłumaczyć im jakie błędy popełniają, albo gdzie przesadzają i spróbować wpłynąć na to za pomocą rozmowy a nie gry, bo mieszanie świata gry z realem psuje zabawę, a to ma być zabawa przede wszystkim. Jeśli trafiają mi się gracze którym nie da się przetłumaczyć podstaw, albo którym nie odpowiada mój styl prowadzenia, wówczas dziękuję im za grę i życzę powodzenia w innych sesjach bo ewidentnie nie tego szukają w MG a i ja nie tego szukam w drużynie. Wiadomo że jeśli nie ma się szans na selekcję pośród graczy to sprawa wygląda inaczej i pewnie dlatego sam gram na forum zamiast live :P

No jeśli jest faktycznie faworyzowany to los się nie odwróci, owszem, ale z tego co autor mówi to gracz nie jest faworyzowany, chyba że źle coś zinterpretowałem?

Ale nawet jeśli jest, to to i tak sprowadza się do tego co mówiłem o rzutach otwartych. Niech każdy losuje poszczególne przedmioty jeśli chce, na przykład przez rzuty kośćmi albo niech umówią się że sprzedają wszystko i dzielą się zyskiem, nie ważne jak bardzo kto chce zachować.

Moim zdaniem takiej drużynie najlepiej wybrać jedną z powyższych opcji, bo raczej sami z siebie nie dadzą za wygraną. Jak gracz raz znajdzie pretekst do podejrzeń wobec MG, to będzie się to ciągnąć i rozwijać i najlepiej reagować na to od razu robiąc rzuty otwarte by rozwiać w ten sposób wszystkie wątpliwości.
 
__________________
...

Ostatnio edytowane przez Lucifer oO : 10-03-2013 o 15:13.
Lucifer oO jest offline