Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2013, 13:20   #1
Roman
 
Reputacja: 9 Roman nie jest za bardzo znanyRoman nie jest za bardzo znany
[WFRP IIIed.] Mądrego los prowadzi, głupiego - popycha.Dziób barki powoli przecinał ciemną tafle wody, wyczuwając opór nurtu płynącego w przeciwnym kierunku. Zanurzenie łajby nieco przekraczało dopuszczalną wartość za sprawą znacznego ładunku zajmującego większość dostępnej przestrzeni. Co jakiś czas drewniana konstrukcja pokładu skrzypiała ze złością jak gdyby zawiedziona nikłymi podmuchami wiatru. Delikatna, kojąca bryza igrała z masztem niczym przewrotna kochanka co rusz zmieniająca swego adoratora. Nie ułatwiało to choć trochę podróży w górę rzeki Talabek. Słońce jak gdyby zmęczone kończącym się latem powoli dogasało. Ostatnie nikłe promienie światła leniwie przebijały się przez gęsto porośnięty wszelaką roślinnością brzeg. Ostatni port w Steinhof pozostawiony daleko za Waszymi plecami stał się teraz zbyt odległy by można było zwrócić ku niemu swój wzrok.


***


Kapitanem i pracodawcą na tej zacnej łajbie jest osoba znana Wam jako Ludwich Anker. To dzięki niemu mieliście okazję poznać się nawzajem. Wypowiada się w czystym Reikspielu, w którym brak innych naleciałości. Zarośnięty mężczyzna w trzeciej dekadzie życia, średniego wzrostu o właściwej tężyznie fizycznej. No może nieco żylasty ale komuż by to przeszkadzało ... Anker posiada duże niebieskie bystre oczy. Ubrany jest w brunatną skórznię o, krótkich rękawach. Te natomiast odsłaniają jego przedramiona na, których znajdują się tatuaże wykonane za pomocą zielonkawego barwnika. Całość wpuszczona jest w wysokie czarne buty. Jego sylwetkę dopełnia długi nóż spoczywający w pochwie na wysokości uda. Ostatnie tygodnie pokazały, iż pomimo nieco surowej natury jest człekiem niezwykle życzliwym i kontaktowym. W chwili obecnej siedzi u sterów z rozdziawionymi ustami wpatrując się w punkt przed sobą, nadając tym samym Waszej podróży właściwy kierunek.


***


(Proszę serdecznie z tego miejsca o wybranie sobie miejsca na przedstawionej łajbie oraz skupienie się na opisie postaci oraz jej działaniach !)
 

Ostatnio edytowane przez Roman : 12-03-2013 o 19:00.
Roman jest offline