Wątek: Nowe Mini gry
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-03-2013, 23:39   #26
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Ale przecież w Marine Corpse jednym z wariantów wygranej jest zabicie pozostałych graczy, tyle, że wtedy nie ma się zbytnich szans na przetrwanie samemu, więc to takie pyrrusowe zwycięstwo :P I na pewno nie do końca pełne. Dawałem graczom pełną swobodę w kwestii zabijania się na wzajem, ale aktualnie chyba żałują tylko, że szybciej nie zaczęli współpracować

Chodziło o problem z grami stricte pvp. Gdyby w Dungeon Crawlerze były dwie drużyny walczący o jeden skarb, to z automatu była by jadka między drużynami

Wykonałem już karty postaci. Postanowiłem dać wam chociaż minimum swobody przy tworzeniu postaci. Oczywiście będziecie wybierać imie i wygląd postaci, ale poza tym rasę, przewagi i moce w przypadku magicznych profesji. Co prawda przewag, mocy i umiejętności jest w systemie znacznie więcej, ale uznałem, że około 10 wyborów w pełni wystarczy na początek, żebyście nie mieli jakiś ogromnych dylematów.

Mam jedna pytanie do osób grywających w figurkowe wersji rpgów, lub odgrywający np walki na figurkach. W d&d chodzenie na skos kosztuje tyle co 2 normalne kroki. W Marine Corpse, nie odczułem jakiejś strasznej dysfunkcji gry, przez to, że pozwoliłem na chodzenie na skos tyle co normalnie. Fakt faktem, czasem da się tak gdzieś szybko dojść, ale i tak zazwyczaj trzeba iść też normalnie. Nie wiem jednak czy się w tej kwestii nie mylę, bo nie mam aż takiego doświadczenia w figurkowych wersjach walk. Powinno się według was skosy liczyć jako 2 kroki, czy normalnie jako 1?
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline