Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2013, 23:24   #11
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Widzę, że się nie zrozumieleiśmy. Napisze jeszcze raz. Więcej nie będę
Cytat:
Napisał Obiwankennobi Zobacz post
Campo Viejo to oczywiste że mój kapłan nie może zostać templariuszem Sigmara w pełnej płycie. Ale mimo że Sigmaryzm to państwowa mocno dominująca religia to nie wyobrażam sobie, żeby inne kulty od tak, zrezygnowały z wykrywania ukrytych wrogów ludzkości i wiążącej się z tym władzy, oraz prestiżu dla religii, że nie wspomnę o wpływach społecznych i politycznych. Tylko Łowcy Sigmara są opłacani z Imperatorskiej szkatuły, ale w takich rejonach jak Talabekland gdzie nie ma on wielu wyznawców naturalnym wydaje mi się że działają również Łowcy innych kultów.
Dokładnie tak. Skoro Realms of Sorcery zakłada takich "Łowców Czarownic" czy jakkolwiek inaczej by się nazywali, to już Ci napisałem w poście wyżej, że
Cytat:
skoro piszesz, że Realms of Sorcery zakłada, że każdy kult może mieć swego „Łowcę Czarownic”, to taki Łowca musi przede wszystkim spełniać regułę kultu, nie może stać ponad nią. Jeżeli to jest jedyne źródło, którego chcesz się trzymać jako furtkę do tej profesji, to proponuję abyś przeczytał co dokładnie pisze w tym dodatku. Nie sądzę, żeby żadnemu bóstwu podobało się łamanie ślubów kapłańskich i reguły tego kultu. Jeżeli autorzy o tym nie napisali to tylko dlatego, że to jest oczywiste.
Cytat:
I moje pytanie dotyczy właśnie tego jak należy zmodyfikować wymagania na kogoś takiego (żeby zachować równowagę, bo jak wspomniałem u nas to wyposażenie zawsze było największym problemem przy przechodzeniu na profesje) lub w ostateczności jak zmodyfikować profesje (to drugie mniej chętnie).
Należy tak zmodyfikować wymagania, żeby nie zapominać, że kapłan Taala, który pełni obowiązki "Łowcy Czarownic" kultu Taala, nie przestaje łamać reguły kultu Taala. Najpierw jest się wyznawcą bóstwa a potem pełni profesję w jego strukturach. Jeżeli widzisz gdzieś sprzeczność w zasadach ogólnych, to musisz brać to na zdrowy rozum. Ten urząd, ta profesja jest powołana, nadzorowany i działająca w ramach kultu Taala a nie obok. Każdy kapłan Taala, nieważne jaką funkcję pełni, czy obiera ziemniaki, czy łapie czarownice, to ma to robić bez zakucia się w blachy, bo Taal tego nie toleruje. Proste.
Cytat:
Zwłaszcza w kwestii czy kapłan Ulryka może nosić hełm czy raczej nie. Nam nie chodzi o indywidualną wiarę ale bardziej o zasady religii i o wymagania wobec kapłanów i rycerzy tego kultu.
Ostatnio grałem sierżantem najemników jako wyznawca Ulryka. Zaczynaliśmy od drugiej profesji na starcie i dostałem hełm zdaje się jako standardowe wyposażenie. Nie namyślając się długo przy najbliższej okazji pozbyłem się hełmu, bo nie chciałem żeby mój BG denerwował Ulryka. Każdego kapłana obowiązuje reguła kultu, która jest święta dla wyznawców. Najpierw się Ulrykaninem, potem kapłanem Ulryka a nie odwrotnie. Ergo najpierw jest się wyznawcą Ulryka, potem nowicjuszem Ulryka, potem "kapłanem Ulryka" a potem "Rycerzem Zakonnym Ulryka". Ot i rozwój profesji, gdzie reguła się nigdy nie zmienia. Zero hełmów.

Bo idąc za rozumowaniem, że to taki wielki problem ekwipunku przy przechodzenie na profesje, to wychodziło by na to, analogicznie, że nie możesz zacząć grać połową profesji podstawowych jak wyznawca Ulryka. Uważasz, że Ulrykanin w Imperium może zaczynać tylko od profesji, które nie mają hełmu na starcie? Bez przesady. Zasady są aby pomagać a nie piętrzyć sprzeczności...
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 22-03-2013 o 23:42.
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem