Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2013, 11:31   #26
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
@Halad: To, ze MG to pierwszy po Bogu zupełnie niczego nie zmienia. Zwłaszcza jeżeli idzie o PBF - gdzie w zasadzie nie ma możliwości zapanowania nad graczami... Zgadzam się, że problem tkwi w ludziach. Żeby być całkiem zgodnym z prawdą musiałbym napisać - jest wiele osób na tym forum, z którymi nie zamierzam się brać za sesję historyczną... bo mnie od tego skutecznie odstraszają.

@Adr. Nie zgodzę się z Twoim twierdzeniem, że sprzeczki o szczegóły historyczne są tym samym co o różnice w mechanice. Primo - mechanika zwykle jest określona jedna dla sesji i co najwyżej można się kłócić o interpretację poszczególnych zasad i tu MG mówi jak je interpretuje i koniec. Secundo. Detale historyczne mają wiele różnych źródeł, często sprzecznych ze sobą i tu wyciągając kolejne źródła można się kłócić do upadłego. Nie mają one nic wspólnego z systemem RPG, który powinno się znać. Rozprawkę o tytułach szlacheckich w Anglii przeczytałem w komentarzach jakiejś sesji na LI (z Kellym i Tomem Atosem między innymi - miało to kilka stron komentarzy), a długość szlacheckich ubiorów była roztrząsana przy okazji DP (z udziałem m.in. Asenat też na kilka stron). Może nie jest to zjawisko nagminne; zgadzam się z tym, ale - zupełnie szczerze - po prostu wolę nie ryzykować.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem