Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-03-2013, 17:52   #27
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
- Zajęty żem jest nieco, chłopcze, ale chwilę znajdę na pogaduszki z przyjezdnymi. Heinrich Brauster? Ho ho, poznałeś nie byle kogo! Tu się wszyscy znajo ze sobo, ale Heinrich dodatkowo cieszy się wcale niemałym szacunkiem. Od paru latek mieszka tutaj na stałe, nie wychyla nosa z miasta jeśli nie musi, bo swoje już się po świecie nachodził. Moje znajomki mówio, że wiele krwawych bitew stoczył w służbie miłościwego Karla Franza, potym się zajmował... Niech no se przypomni ja... Dorabiał na szlaku jako ochrona, aż w końcu wrócił do Grunheim na stałe jakieś dziesięć lat temu. Z tego co mi mówiono, to zajmował się pośredniczeniem w handlu między karawanami, ale nie pytaj mnie, chłopcze, co dokładnie przez to rozumieć bo ja sam tego nie rozumie. A tak... Równy chłop z tego Heinricha, jak burdy wszczynajo lokalni pijacy, to pomoże zaprowadzić spokój, jak straż problemy robiła za sprzedaż... Nie do końca legalnych napitków... To pomógł przekonać ich, jakimiś gadkami, koneksjami, pojęcia nie mam, żeby mi karczmy nie odebrali. Kto go wie, czym się zajmował za dawnych lat, mi nie wiadomo nic o złej reputacji jegomościa, dla mnie jest z niego równiacha i dobry klient. Jak chcesz go trochę poznać lepiej, to bywa tu codziennie na wieczór, a i z pewnościo nie spotkasz się z odmowo, bo on lubi młodym niedoświadczonym rad udzielać od serca, i w sztuce mowy i szermierki doszkalać.
 
Yaneks jest offline