Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2007, 17:42   #20
Sir_herrbatka
 
Reputacja: 1 Sir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputacjęSir_herrbatka ma wspaniałą reputację
Glein przyglądał się w milczeniu dla dzieła jakiegoś zapomnianego kamieniarza. Nie potrafił jednak się uśmiechnąć, chociaż ornamenty cieszyły jego oko to odwrócił wzrok.

„Idź durniu! Ściemnia się!”

Glein ruszył dopiero parę chwil później. Tempem wolniejszym niż poprzednio i nie tak swobodnym chodem.

Miał nadzieję że kiedyś będzie mieć możliwość jeszcze tu wrócić i że to miejsce, jakimś szczęśliwym trafem losu nie zmieni się w tym czasie. Było dobre takie jakie jest teraz...

Kierował się w pierwszej kolejności do owego Don Jose Ramon d'Azuara Novareno, był nawet dumny że potrafił powtórzyć jego skomplikowane miano. Przypominały mu się domowe strony gdzie imiona były proste, takie jak Ulrich, chociaż oczywiście zdarzało się, i to często spotkać kupca który kazał się nazywać imieniem które brzmiało jak kaszel...

„Don Jose Ramon d'Azuara Novareno; przynajmniej pożegnam się z nim, upewnię się że jednak nie mają mi za złe tego co tu zrobiłem, spojrzę mu w oczy by nie myślał że uciekam jak tchórz... i zapytam czy jeszcze jakoś mogę im pomóc...”

Chociaż wiedział, że nie mógł, to zamierzał pytać szczerze. Miał nadzieję, że zrozumie on, że nie zostanie tu by walczyć. Miał nadzieję, że uszanuje jego powody chociaż ich nie zna.

„Byle tylko moja nadzieja nie okazała się płonna...”

Było mu wszystko jedno gdzie pójdzie po tym mieście. Był pewnym że jakoś da sobie radę, zastanawiało go tylko czy wino będzie tam tak dobre jak tutaj, a dziewczyny tak skore do rozdawania jabłek.

Doprawdy! Było mu wszystko jedno!

Uśmiechną się gorzko i ruszył dalej.
 
__________________
Arriving somewhere but not here
Sir_herrbatka jest offline