Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2013, 23:05   #12
Szarlej
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1 Szarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputacjęSzarlej ma wspaniałą reputację
Lechu, Zapta ma rację. Patrząc mechanicznie (co jest osobną dyskusją) AK47 będzie lepsze od M4 a M4 od M16. Jasne, można wprowadzić własne zasady ale wtedy traci się wspólną płaszczyznę. Żeby o nich dyskutować należy je przedstawić i wtedy toczyć dopiero dyskusje o wyższości danej broni nad inną według mechaniki Szarleja (lub kogokolwiek innego).

Zresztą te dwa karabiny wrzuciłem do tematu tak sobie, równie dobrze mógłbym dać FN-fala i G36. Chodziło mi o dostępność w shimie, uzbrojenie jakie króluje w danych regionach, podzielenie się pomysłem usystematyzowania tego i wprowadzenia nutki "realizmu".

Myślę, że o mechanice dość zostało powiedziane ale zawsze zostaje otoczka fabularna. W końcu shima to nie tylko BG a i NPC. Chociaż i tu chyba każdy kto chciał się wypowiedział, ja o preferencjach fabularnych, Aschaar wytknął mi dziurę w logice jeśli chodzi o rzadkie klamki a Komtur słusznie wspomniał o broni myśliwskiej (żeby nie było, padło więcej trafnych stwierdzeń, to tylko przykładowe).

Ewentualnie można powymieniać się w temacie o własnych zasadach zmianami mechaniki i odzwierciedleniu unikalnych cech broni nie popadając w paranoję i nie tworząc stu tabelek.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem