Wątek: Post miesiąca
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-04-2013, 00:26   #32
Yzurmir
 
Yzurmir's Avatar
 
Reputacja: 1 Yzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie cośYzurmir ma w sobie coś
Ja mam jeszcze do dodania innowacyjną uwagę, że gotuje się tutaj paskudna merytokracja. Ja gram w tym dziale tylko w jedną sesję i to nie jest w dodatku żadne typowe SF (w ogóle ciężko to nazwać SF). Nie, nie znam wszystkich, ani nawet najważniejszych systemów z tego gatunku. Kiedyś pobieżnie zapoznałem się ze Star Wars D6, ale nic już z tego nie pamiętam. Grałem też trochę tutaj w Gasnące Słońca, ale uczyłem się w trakcie sesji, a ona nie trwała bardzo długo.

Nie, nie napisałem nigdy nic bardzo odkrywczego w nie-sesyjnej części działu. Właściwie to chyba nigdy nie napisałem tam niczego. Nie zaoferowałem świeżego spojrzenia na żaden aspekt żadnego tematu. Anonim porusza w wątku obok kwestię "co jest lepsze: twarde czy miękkie SF", ale mnie to wisi. I tak wybiorę rekrutację na podstawie indywidualnej wartości. Nie mam w ogóle szerokiej wiedzy na temat tych klimatów. Mass Effect jest super (ale trzecia część zawodzi), Gwiezdne Wojny są meh. Czytałem kilka książek Lema i je uwielbiałem, ale mógłbym przeczytać więcej.

Czy to znaczy, że nagle nie wolno mi ocenić literackiej wartości jakiegoś posta? Że nie kwalifikuję się, żeby określić, czy coś jest dobrze napisane, bo nie prowadzę dyskusji na temat fizjologii obcych w literaturze SF? Albo nie mam jakiegoś innego dyplomu? Albo dlatego, że jak zdaje się twierdzić Aschaar, wszyscy spoza United States of SF patrzą tylko na obrazki i mogliby zakłócić przebieg głosowania swoim brakiem inteligencji?

Wszyscy stawiają wielki nacisk na to, że trzeba pilnować, ażeby nie doszło do nie-obiektywnego głosowania, żeby przypadkiem ktoś, kto nie udziela się regularnie, nie oddał głosu ― być może po prostu na przyjaciela! Ale ja widzę tutaj bardzo specyficzną grupę użytkowników, siła reputacji 50+, długi staż, znają się ze starych czasów... Oczywiście łatwo takim osobom proponować jakieś surowe wymagania. W końcu po wprowadzeniu takich (i być może kolejnych) zaostrzeń pozostaną tylko oni i paru innych, podobnych graczy ― a czy będą mogli głosować akurat w tym czy w innym dziale, to nie ma znaczenia. Ważne, że pozbędą się jakichkolwiek osób z zewnątrz i zostanie tylko homogeniczna grupa cytujących się nawzajem osób, która będzie z góry patrzeć na każdego, kto nie prowadził z nimi ostatnio wyczerpujących dyskusji, w których pokazał im coś nowego w systemie, który kochają.

Bez przerwy zadziwia mnie, jak coś takiego jak forum internetowe może stanowić mikrokosmos bardzo dobrze odzwierciedlający świat zewnętrzny.
 
Yzurmir jest offline