Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-04-2013, 14:53   #16
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Szarlej Zobacz post
Co do żołnierzyka odnosiłem się do mechaniki. Jasne jak MG gra fabularnie i żołnierzyk ma szansę się okopać to dzięki "wizji" ma większe szanse. Mechanicznie? Hegemończyk wciągnie go nosem.
Pozwolę sobie na małą dygresję. Swojego czasu, z pewnych względów zupełnie nieistotnych, miałem okazję uczestniczyć w manewrach pomiędzy jedną z najlepiej wyszkolonych NATO-wskich armii z "lokalsami", czyli Finami. Finlandia stosuje (podobnie jak Szwajcaria) model "powszechnej rezerwy" (armia się głównie składa się z oficerów, natomiast każdy dorosły Finn ma obowiązek odbycia służby wojskowej i jest powoływany na obowiązkowe "manewry" co najmniej raz w roku). Również każdy dorosły Finn posiada w domu karabin i 150 sztuk amunicji. (Jest za nią całkowicie odpowiedzialny). W razie "W" bierze karabin i znika w okolicznym lesie. Lesie, który zna od lat. Cała przewaga armii zawodowej brała w łeb z prostego powodu - ta armia dopiero musiała się uczyć topografii terenu i nie była sobie w stanie poradzić z taktyką partyzanta... Tej taktyki uczą cię dopiero wojska w Afganie...

To nie jest wizja, to są fakty... To, że mechanika jest tylko nieudanym naśladownictwem rzeczywistości, to już inna kwestia. Powiedzmy sobie szczerze - Hegemonia miała robić takie "wow, shining guns are loaded", podobnie jak przekopcone jest Typhoon Village.


Cytat:
Napisał Szarlej Zobacz post
Który będzie "popularniejszy" i częściej spotykany.
Czyli tak naprawdę - co MG wygeneruje. Bo w tym zawiera się cały realizm i możliwości graczy To MG decyduje co postacie znajdą i co będą w stanie zastosować... Dlatego, przyznaję się, odpuszczam sobie w grze ten problem. Gracz chce Gucia? Ma Gucia. Chce AK? Ma AK... Po prostu trochę mi szkoda czasu na zastanawianie się jakie jest prawdopodobieństwo znalezienia czegokolwiek do czegokolwiek...
 

Ostatnio edytowane przez Nasty : 24-04-2013 o 00:38.
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem