Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2013, 13:56   #207
Madame
 
Madame's Avatar
 
Reputacja: 1 Madame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodzeMadame jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Rozumiem, że chodzi tu o przekład dialogów w esperanto, rzecz jasna?
Wizja Shatnera mówiącego w języku Zamenhofa jest, co prawda, kusząca, lecz mało prawdopodobna.
O ile pamiętam, to jednak chodziło o to, że aktorzy mówili w esperanto. Ale o szczegóły to musiałabyś Evivę zapytać.

Cytat:
Nie wiem o jakie uzasadnienie mogłoby Ci chodzić.
Ja nie wątpię, że tak w Federacji jest. Bo tak sobie twórcy wymyślili. Chodzi mi tylko o to, że moim zdaniem świadczy to wyłącznie o indolencji twórców, ewentualnie ich pragmatyzmie, bo kto chciałby oglądać film w jakimś dziwnym języku.
Ale z perspektywy in universe jest to głupie.
To trochę tak, jakby oficjalnym językiem Federacji stał się jeden z tellaryckich dialektów. A dlaczego akurat on? A bo niektórym Tellarytom się się go łatwo nauczyć.

(Dlaczego mam wrażenie, że piszę to samo w kółko ...)
 
__________________
We are society. You will be socialized. Resistance is futile.
Madame jest offline