Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2013, 21:08   #8
Cybvep
 
Cybvep's Avatar
 
Reputacja: 1 Cybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwuCybvep jest godny podziwu
Nie mam pojęcia, czy już ktoś prowadził sesje w takim klimacie, ale Battlestar Galactica, dopóki nie przekształciła się w nędzne religious fiction (zawsze trudno mi wyłapać ten moment, a myślę, że to gdzieś na przełomie sezonu 2 i 3... sezon 4 i zakończenie to już w ogóle totalna porażka), to jeden z lepszych seriali, jakie kiedykolwiek widziałem, i potencjalnie niezły materiał na sesję. Duży nacisk na postacie, fajne wątki polityczne, sporo intensywnych walk, nieustanna atmosfera zagrożenia ("33"!!!), konflikty między cywilami a wojskowymi. Ze względu na to, że na okrętach służy wiele osób i zazwyczaj znajdują się w różnych miejscach, łatwo można by też grać "z doskoku", "gościnnie" itp., jeżeli komuś by coś takiego odpowiadało.

Stargate - serialu chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Bogate uniwersum, w które jednak łatwo "wejść", konwencja co-planeta-to-nowa-przygoda. Wg mnie świetnie nadaje się do sesji epizodycznych, w których gracze wcielaliby się w członków innych SG.

Cube - film absolutnie kultowy, polecam każdemu. W kontekście sesji, konwencja tajemniczego-labiryntu-pełnego-zagadek w połączeniu z dużą śmiertelnością graczy. Można by też wpleść wątki konspiracyjne z Cube Zero. Prawdopodobnie tylko dla doświadczonej ekipy, inaczej łatwo zaliczyć falstart ze względu na roszczeniowość, munchkinizm itp.
 
Cybvep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem