Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2013, 20:33   #44
Smirrnov
 
Smirrnov's Avatar
 
Reputacja: 1 Smirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znanySmirrnov wkrótce będzie znany
Mój post się pojawi jutro. Zastanawiam się tylko gdzie nagle zniknął fakt że wszedłem w zwarcie z potworem i aktualnie jego zębiska z bardzo bliskiej odległości zapoznają się z moim toporkiem. Jakoś MG przeoczył ten fakt...

A co do opisów. Po pierwsze, dowolność jest jak najbardziej dopuszczalna jednak rzecz ma się do drobiazgów, które -> z racji różnych percepcji i priorytetów <- inne postacie przeoczą a akurat nasza zauważy.
Jednak coś co prędzej czy później widzą wszyscy nie może być opisywana samowolnie. Dla przykładu: Każdy z nas zobaczy korytarz, ewentualne schody i migoczącą żarówkę ale niektórzy zwrócą uwagę na pajęczyny które na schodach czy balustradzie są. Inni zauważą że ściany są pokryte dziwną odpadającą płatami emulsja, a kolejni skupią się na tym że co trzeci stopień skrzypi, a korytarz pokrywają szczurze bobki. Więc opisy miejsc, osób istotnych dla fabuły,tzn każda postać spotka chociaż raz dany obiekt, jest ustalany przez MG. A jako, że ciężko na forum prowadzić zwykłą sesję gdzie tylko MG zajmuje się opisami to my jako gracze mamy możliwość ubarwiać swe posty w dodatkowe istotne dla naszych postaci szczegóły.

Inny przykład. Każdy na rynku spotka muzyka bo siedziba księcia jest naprzeciwko. [krótki opis istnienia przez MG] Jeden zachwyci się muzyką, inny strojem, a kolejny sumą zebranych pieniędzy [opisy własne wedle uznania z ewentualnymi wpleceniami z poprzednich opisów tej samej postaci]

To moje skromne zdanie. Tzn "Jak ja uważam i czuję" Ale oczywiście mogę się a)mylić b)ktoś lubi opisywać wszystko i się nie zgadza
 
__________________
Kto lubi czytać, ten dokonuje wymiany godzin nudy, które są nieuchronne w życiu, na godziny rozkoszy.
Smirrnov jest offline