Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-04-2013, 00:21   #5
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Prostota była dla mnie bardzo ważna, bo nigdy nie miałem głowy do pamiętania zasad. Masę razy musiałem wertować książki z zasadami podczas sesji, a w Savegu nie mam tego problemu prawie w ogóle Przynajmniej tutaj wszystkie modyfikatory są logicznie zależne od sytuacji. Co najwyżej czasem zapominam rozważyć czy walka dzieje się w mroku, czy w ciągu dnia i takie tam Poza tym SW przeważa dla mnie z racji polskiego wsparcia. Znam angielski i nie przeszkadza mi, jednak męczy mnie analizowanie zasad tylko w tym języku. Czasem czegoś dokładnie nie zrozumiem i bez polskiej wersji musiał bym zgadywać, albo kombinować o co mogło chodzić. Wystarczy mi jednak podstawka polska Jak potrzebuję, to porównuje polskie opisy i nazwy z angielskiej podstawki i już wszystkie zasady, przewagi, zawady, moce itp itd z różnych zagranicznych settingów (których jest cała góra, przy tych kilku polskich) stają się jasne i proste do zrozumienia Słyszałem, że GURPS ma również bardzo dużo zalet, chętnie go kiedyś spróbuję, jednak bardzo ułatwiła by mi to polska wersja
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem