Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-04-2013, 08:28   #7
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Hmmy idąc tym szlakiem można zrobić zasadę świata która pozwala na coś na kształt profesji albo byłej profesji, w której to czegoś konkretnego można było się nauczyć Wtedy dostawało by się jedną przewagę za free która najbardziej pasowała by do zawodu, a z drugiej strony taka którą gracz żadko wybrał by sam Dało by się zebrać wystarczająco rozbudowaną listę by było z czego wybierać. W dodatku już w samym Nemezis jest tyle tych przewag, że nic tylko brać i brać aż trudno się zdecydować.

Jednak w innych grach chyba wystarczy jasno określić graczom na co mają się szykować Jeśli określi się, że gracze będą potrzebowali w sesji jakiegoś jasnego przywódcy, to przewagi taktyczne będą jak najbardziej pasować, zwłaszcza jeśli będą odnosić się do graczy. Ja osobiście używam ich np w Evernightcie u nas na forum Załatwiłem problem NPCem który jest równoważnym członkiem drużyny i wspiera ją przewagą taktyczną. To jest fakt, że ciężko jest przekonać gracza by stawiał na rozwój dla grupy, a nie dla siebie, jednak większość gier posiada elementy wspierające drużynę a nie bohatera samego w sobie. Typowi kapłani aż się proszą o takie elementy. Myślę jednak, że chęć użycia nowych przewag przychodzi z czasem. Ja im częściej grac w Savega jako gracz, tym bardziej stawiam na ciekawe i urozmaicone postaci, niż na stały schemat powergaimingowy, który pozwoli mi zebrać wszystkie wspierające się w walce przewagi Takim nawet Braxem z Evera gra mi się u nas w sesji z nieukrywaną przyjemnością Nie dość, że wspiera team bonusami, to jeszcze z zamaszystym cięciem ścina im po kilku przeciwników co każdą walkę Przewagi z jokerami też muszę kiedyś przetestować, bo mam przeczucie, że grając z nimi da się do nich przekonać. Na razie zwyczajnie za bardzo bałem się, że mi się nie przydadzą i wolałem brać inne które jasno pomogą mi w boju
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem