Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-04-2013, 11:09   #13
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Akurat przewagi, przynajmniej w polskiej wersji nazwane są "przewagami przywódczymi" Nie ma więc żadnego przymusu tutaj, by to akurat wojownik był przywódcą. Ja bardziej rozumiem to jako przewagi, najbardziej charyzmatycznej i cenionej osoby w grupie. Nie w sensie "Ty jesteś najlepszy z nas" tylko "Twoje zdanie cenimy najbardziej, a Twoje słowa potrafią nas natchnąć". Tak więc kapłan, wspierający walczących swoim słowem wsparcia, pasuje tutaj jak znalazł Przywódca ma z założenia wspierać grupę, nawet jeśli jest to jego kosztem. Także przewagi te pasują właśnie do postaci, które postawią dobro grupy nad swoje lub postawią właśnie na taktykę, w której reszta grupy będzie wykonywała plan i miała za to bonusy, a dowódca go po prostu wymyślił

Jeśli zaś chodzi o dowodzenie przez wojownika. Ja szczerze mówiąc, gdybym widział, że będę grał w drużynie i nie zaczynał bym z poziomu początkującego, to na pewno dał bym w końcu coś w przewagę przywódczą. Zwyczajnie dlatego, że nie chciał bym sytuacji, gdzie wszystko opierało by się tylko na mnie. Jako wojownik, z założenia musiał bym brać na siebie hity i tłuc się z każdym, co jednak jak będę osłabiony, ranny czy ogólnie mniej użyteczny? Reszta grupy, jeśli nie będzie ciężko opancerzona, będzie miała spory problem. Dzięki mojej przewadze mogę ranny i obolały, wspierać nadal drużynę moimi bonusami. Nie zapominaj też, że te przewagi dają bonusy do bardzo ważnych rzeczy. Wyjście z szoku, bonus do obrażeń, do wytrzymałości itp itd. W dodatku to nie jest żaden czar, który trzeba aktywować, tylko stały efekt. Jeśli gra się więc np doświadczonym kapłanem w ciężkiej zbroi, to nie dość, ze samemu jest się tankiem, to cały Twój team staje się ostro podrasowany dzięki Tobie Także taka postać staje się bardzo opłacalna na dłuższą metę. Postaci z przewagami bojowymi muszą walczyć by je wykorzystać. Te z przywódczymi, mogą nawet spokojnie stać z tyłu i nadal są bardzo użyteczne.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem