Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-04-2013, 23:59   #22
Boreiro
 
Boreiro's Avatar
 
Reputacja: 1 Boreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodzeBoreiro jest na bardzo dobrej drodze
Gla poczuł na sobie moc, która spłynęła na niego z woli Jedynego. Krainę miał już co do cala opracowaną, tak więc zaczął mówić z wielką pasją, a każde słowo częścią krainą się stawało.

- Szczyty górskie, potężne, samotne, ponure. Niech pasma górskie i nieliczne, wąskie doliny stworzą ciało mojej ziemi. Pod powierzchnią kręty system korytarzy, choć tunele ciasne i nieczęste, to prowadzące z każdego kąta mej krainy w inny. Między dolinami niech spływają bystre potoki łączące się w stawy i następnie tworzące morze. Morze, które oddzieli mą krainę od reszty świata i wtenczas zawita w niej spokój. Morze nurtów diabelskich, które każdego kto wypłynie ma zadania unicestwić. Pogoda surowa, zimna, nieznośna, i okrutnie nieprzewidywalna. Słońce niech oświetla moją krainę z dala, natomiast Księżyc jasny i widoczny witany będzie z honorami. Niech zawita u mnie wieczny śnieg który wiecznie, a pod nim lód, który nigdy nie topnieje.

Gla poczuł, że jego kraina jest już gotowa, ale przecież nie po to Jedyny obdarzył go potęgą fauny i flory, żeby z niej nie skorzystać. Nienawidził babrania się z niegodnymi stworzeniami, więc użył sprytu.

-Niech w moich progach zawita każda roślina i każde zwierzę, które moc mego ojca jest w stanie wykreować. Ale nie dla wszystkich jest tu miejsce. Przetrwają najsilniejsi.


I tak powstał Gla'daar. I tak powstała Samotna Ziemia.
 
__________________
Nosce te ipsum.
Boreiro jest offline