Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-04-2013, 19:53   #12
obce
 
obce's Avatar
 
Reputacja: 1 obce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputację
Na szybko, bo ciągle biegam:

Ujednolicenie: ciągle jestem na nie.

Po pierwsze nie widzę potrzeby wyróżniania myśli. Jeśli już coś powinno być wyróżnione to dialogi, jako element działania skierowany ku innym. Po drugie, we wszystkich sesjach, w których grałam pewna unifikacja wykształcała się sama z siebie, naturalnie, przez podłapywanie maniery innych, przez wspólne pisanie postów. I to jest ten dobry rodzaj unifikacji. Ten zły, to odgórne dyrektywy, które - mi osobiście - zabijają sporo przyjemności pisania. Dlatego mówię: ograniczmy ilość odgórnych regulacji formy do minimum. Serio. Wszyscy i tak wiemy, że czytelność i klarowność tekstu jest ważna, nic więcej w zasadzie nie jest potrzebne. Wolność pisania, wolność wyboru formy, wolność zabawy tekstem jest jedną z najfajniejszych rzeczy w pbf, więc po co ją sobie odbierać?

Zaznaczanie darów - to propozycja czy dyrektywa?

Wyjdę na straszną marudę, ale nie zachwyca mnie ta propozycja. Z powodów powyższych i poniższych.

Czemu? Bo chciałabym czytać sesję, która jest opowieścią. W opowieści nie ma kostek, nie ma rzutów na sukcesy. Są działania, wybory i konsekwencje. To cała magia. Mechanika musi być - to jasne. Ale niech to będzie mechanika ukryta. Kiedy piszę posta, to oczywiste, że konsultuję deklaracje z MG, konsultuję także rzuty, porażki i sukcesy. Kiedy opisuję działanie daru, to robię to tak, żeby wiadomo było o co chodzi. Po co zaznaczać to jeszcze jaskrawą kropką w tekście? Żeby było wiadomo, że w tym miejscu działa mechanika? Jako znacznik, że uwaga, tutaj kończy się magia opowieści i zaczyna przykra mechaniczna rzeczywistość? Ja nie potrzebuję tej informacji. Kiedy współgracz opisuje wykorzystanie daru, zbędna mi jest informacja za ile kropek ten dar, jaka jest jego nazwa i ile miał sukcesów. Ba! Ja tego nawet nie chcę wiedzieć, skoro dopiero odkrywam system i świat. Opis, dobry opis jest tym, co jest całkowicie wystarczające. Bo serio - nawet w krótkim tekście Miriandera doskonale widać co i jak zostaje zrobione

Cytat:
Co chciałbym jeszcze rozróżnić: nazwy w Pierwszym Języku by jakoś się odznaczały, najlepiejkursywą tak jak było to w podstawce.

Obrazki - by nie "rozjeżdżały" tematu.
Jak najbardziej
 
__________________
"[...] specjalizował się w zaprzepaszczonych sprawach. Najpierw zaprzepaścić coś, a potem uganiać się za tym jak wariat."
obce jest offline